MojAndroid

Facebook testuje pri príležitosti LOH 2016 nový typ kamery vo svojej aplikácii. Vyskúšať si ju aktuálne môžu používatelia v Brazílii a Kanade. Facebook zúročuje kúpu startupu MSQRD, ktorý odkúpil v marci, a pridáva efekty z tejto aplikácie do vlastnej kamery. Používatelia sa tak môžu odfotiť a na fotku aplikovať rôzne filtre a nálepky.

facebook-msqrd

Predstavenie novej kamery a to, že Facebook na Instagrame spustil Stories, jasne dokazuje, že chce silou-mocou zničiť Snapchat. Ten totižto v roku 2013 odmietol ponuku Facebooku na odkúpenie za 3 miliardy dolárov a ukázalo sa to ako dobrý krok. Snapchat totižto odvtedy rastie a Facebooku zaznamenal 21% pokles priemeru príspevkov na používateľa. Facebook okrem toho do svojej aplikácie pridáva aj ďalšie “novinky”, ktoré majú donútiť ľudí publikovať viac príspevkov.

facebook-msqrd1

Nová verzia aplikácie Facebook s novou kamerou, ktorá ponúka filtre a nálepky, je dostupná v spomínaných krajinách pre používateľov Android aj iOS zariadení. Ak sa jej test osvedčí, už čoskoro bude dostupná pre všetkých. Čo na túto novinku hovoríte vy? Chceli by ste vo Facebooku integráciu MSQRD kamery?

Zdroj: TheVerge

6.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+