MojAndroid

Aplikácia MSQRD očarila milióny používateľov po celom svete ešte pred tým, ako sa dostala do obchodu Play. Záplava upravených selfie fotografií na sociálnych sieťach zrejme neunikla ani vám a teraz je už možné využívať aplikáciu aj na Android zariadeniach. Odozva na tento skvelý úspech na seba nenechala dlho čakať a aplikáciu si na mušku zobral Mark Zuckerberg. Ako sa dalo čakať, bol úspešný a MSQRD tak odteraz spadá pod Facebook.

Je zrejmé, že vývojárom aplikácie MSQRD sa podarilo fantasticky zvládnuť prvky úpravy fotografií v reálnom čase. Aj samotná sociálna sieť sa v poslednej dobe začala venovať vývoju nástrojov na úpravu fotografií, a tak je táto akvizícia logická. Facebook pritom uvádza, že MSQRD zostane aj naďalej samostatnou aplikáciou v obchode Play a v App Store a bude sa aj naďalej rozvíjať. Výsledky akvizície zrejme uvidíme až v budúcnosti vo vlastných nástrojoch Facebooku a už teraz si vieme predstaviť nové filtre, ktoré pribudnú v aplikácii Messenger. Cena akvizície pritom zostáva neznáma.

Taking a break from coding to welcome the MSQRD team to Facebook!

Posted by Mark Zuckerberg on 9. marec 2016

Uvidíme, kedy sa funkcie z aplikácie dostanú do nástrojov Facebooku, no je pravdepodobné, že výsledok tohto spojenia nenechá na seba dlho čakať. Ak ste ešte aplikáciu nevyskúšali, môžete tak spraviť už teraz. K dispozícii je zadarmo a hoci je zatiaľ pre Android dostupná iba v Beta verzii, už teraz tam nájdete tváre mnohých známych osobností a niekoľko ďalších masiek, ktoré môžete aplikovať na svoju tvár v reálnom čase. Vývojári pritom sľubujú, že ďalšie masky pribudnú už čoskoro.

Verzia: 1.8.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.3
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Tech Insider via The Verge

11.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+