MojAndroid

Sociálna sieť Instagram prináša zaujímavú novú funkciu Stories. Tieto príbehy sú známe používateľom sociálnej siete Snapchat, kde je možné pridať fotografie a videá, dotvoriť ich špeciálnymi efektmi, no o 24 hodín po nich zostane iba spomienka. Mnohí používatelia chceli podobnú funkciu aj od sociálnej siete Instagram, kde si náhodnými obrázkami počas dňa nechceli kaziť upravenú zbierku obrázkov na svojom profile. Teraz sa ich túžby naplnili.

Funkcia Stories funguje totiž presne tak, ako sme uviedli vyššie. To znamená, že do špeciálneho feedu môžete nahrávať obrázky a videá, pred tým ich ešte dotvoriť rôznymi kresbami a tieto “výtvory” po 24 hodinách jednoducho zmiznú. Môžete tak zdieľať každý moment vášho bežného dňa a miesto na svojej časovej osi si môžete vyhradiť pre skutočne pekné fotografie, ktorými sa budete chcieť prezentovať aj neskôr.

Práve jednoduchosť pridávania bežných obrázkov pomohlo sieti Snapchat dostať sa tam, kde je dnes. Novinka by mala pomôcť sociálnej sieti Instagram v náraste počtu príspevkov od jej používateľov. Môžeme potvrdiť, že iba pár hodín po spustení funkcie vidíme v našom feede desiatky príspevkov v sekcii Stories, a to ešte mnohí používatelia o tejto novinke možno ani nevedia.

Introducing Instagram Stories from Instagram on Vimeo.

Príspevky vidíte v špeciálnej sekcii nad zoznamom s príspevkami na domovskej obrazovke. Ak si chcete pozrieť príspevok konkrétnej osoby, jednoducho kliknite na jej profilový obrázok. Medzi obrázkami prepínate jednoduchým ťuknutím. Ak má osoba viacero príspevkov za posledných 24 hodín, môžete ich preskočiť gestom potiahnutia. Príspevky pritom môžete komentovať prostredníctvom Direct Messages, no nenájdete tu možnosť pridávať klasické komentáre a lajky.

Funkcia Stories pritom korešponduje s nastaveniami súkromia vášho účtu. To znamená, že ak máte súkromný účet, iba vaši followeri si budú môcť pozrieť vaše príspevky v Stories. Ak chcete, môžete svoje príspevky Stories skryť pred kýmkoľvek, aj keď ide o vášho followera. Keď sledujete váš vlastný príspevok, gestom potiahnutím hore si môžete pozrieť, kto videl váš príspevok. Funkcia sa bez problémov zobrazuje aj nám, takže ak ju ešte nevidíte, uistite sa, že máte nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie Instagram. Následne nám môžete dať vedieť, čo si o novinke myslíte a či ju budete využívať aj vy.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Instagram Blog

3.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+