MojAndroid

Pamätáte si na to, keď jediná dostupná reakcia na Facebooku bol „lajk”, respektíve  „Páči sa mi to”? So sociálnou sieťou Marka Zuckerberga bola táto možnosť veľmi pevne spojená, no v roku 2015 pristúpil ku kroku, ktorá je aktívna dodnes. K „Páči sa mi to” pribudlo ďalších päť reakcií, no už čoskoro sa má rozšíriť o ďalšiu, a to pomerne prekvapivú – koronavírus. Informáciu priniesol web Mashable.

Nie koruna, ale srdce

Nech tento nápad znie akokoľvek šialene, možno až neúctivo, skutočná podstate nemusí byť vôbec zlá. Reakčné tlačidlo totiž nebude pozostávať z veľmi dobre známeho vyobrazenia koronavírusu. Ikona bude mať podobu srdca, a tá nesie známky podobnosti s už existujúcou nálepkou, ktorú Facebook a Instagram využíva v rámci kampane „Stay Home”, teda zostaň doma. Oveľa viac sa však zhoduje s logom, ktoré sociálna sieť využíva na informačnej stránke venovanej chorobe Covid-19. Minimálne z tohto pohľadu tak za tým môže byť niečo viac než iba emotikon pre reakciu „koronavírus”.

covid-19 koronavirus
Zdroj: Rachel Kraus / Mashable

Nový plán známej sociálnej sociálnej siete odhalila Jane Manchun Wong, ktorá už dlhodobo zverejňuje novinky v oblasti sociálnych médií. Spomínaný server následne kontaktoval priamo Facebook, ktorý síce práce na novom reakčnom tlačidle potvrdil, odmietol ich však akokoľvek komentovať. Prečo sa firma pustila do vytvorenia niečoho, na prvý pohľad bizarného, môžeme iba hádať. Budeme môcť takýmto spôsobom prejavovať solidaritu alebo symbolicky podporovať prácu lekárov? Na to nám dá odpoveď až čas. Svoje tipy ale môžete napísať v komentári.

Téme koronavírusu sme sa venovali aj v súvislosti s odkladom splátok úverov.

Náš tip
Putin zachráni váš telefón a koronavírus priviezli vlakom: HOAXY, ktorým netreba venovať pozornosť
4.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+