MojAndroid

Spoločnosť Meta, ktorá vlastní sociálne siete Facebook aj Instagram, čelí ďalším problémom. Tentokrát v Európe. Je dokonca možné, že tieto platformy budú zakázané. Čo sa vlastne stalo? Téme sa venoval portál Independent.

Problémom sú osobné údaje Európanov

Najnovším problémom je zdieľanie osobných údajov Európanov s USA. Tieto sociálne siete to robia bežne, no Európe a to nepáči. Na Stole je nový návrh a regulačné úrady EÚ budú hlasovať o tom, či tieto sociálne siete tu budú môcť aj naďalej fungovať. V najhoršom prípade sa môže stať, že sa s nimi rozlúčime. V najhoršom prípade pre spoločnosť Meta, samozrejme. Spoločnosť sa pre Policico vyjadrila nasledovne:

“Tento návrh, ktorý je predmetom preskúmania európskymi úradmi, sa týka konfliktu práv EÚ a USA, ktorý je v procese riešenia. Vítame dohodu medzi EÚ a USA o novom právnom rámci, ktorý umožní nepretržitý prenos údajov cez hranice a očakávame, že tento rámec nám umožní udržať prepojené rodiny, komunity a ekonomiky.”

Pripomíname, že obe sociálne siete sa v Európe tešia obrovskej obľube. Facebook používa viac ako 300 miliónov Európanov, čo predstavuje viac ako 10 percent všetkých používateľov tejto sociálnej siete na celom svete. Instagram v Európe predstavuje dokonca viac ako štvrtinu všetkých celosvetových používateľov. Vypnutie týchto služieb by bolo pre spoločnosť Meta výrazným škrtom cez rozpočet.

“Ak nebude prijatý nový rámec transatlantického prenosu údajov, pravdepodobne. nebudeme môcť v Európe ponúkať množstvo našich najvýznamnejších produktov a služieb, vrátane Facebooku a Instagramu.”

Náš tip
Meta, Amazon či Netflix majú na svedomí cez 50 % svetovej dátovej prevádzky. Budú za to musieť platiť?
11.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+