MojAndroid

Európska únia rieši ďalší problém, ktorý je dôležitejší, ako by sa mohlo zdať. Veľké technologické firmy totiž zaberajú obrovské množstvo online priestoru. Na túto skutočnosť sa už začínajú sťažovať aj niektorí európski telekomunikační operátori. Aké je riešenie tohto problému?

Na trhu sú hráči, ktorí generujú obrovskú návštevnosť, čo umožňuje rozvoj ich podnikania. Na druhú stranu, neprinášajú dostatok pre rozvoj infraštruktúry, ktorá priamo súvisí s ich podnikaním.

Najnovšia štúdia, ktorú zverejnila telekomunikačná lobingová skupina ENTO, hovorí, že viac ako 56 % celosvetovej dátovej prevádzky v minulom roku mali na svedomí spoločnosti Meta, Alphabet, Amazon, Microsoft a Netflix.

Vznikajúci problém by mohli vyriešiť nové príspevky, ktoré EÚ zvažuje. Štúdia uvádza, že ročný príspevok vo výške 20 miliárd eur na sieťové náklady technologických gigantov by mohol priniesť 72 miliárd eur na oživenie ekonomiky EÚ. Pripomíname, že členmi ENTO sú napríklad aj operátori Deutsche Telekom či Orange.

Náš tip
Európska únia vytvorí vlastnú sociálnu sieť

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+