MojAndroid

Facebook sa snaží prispôsobovať svoje rozhranie tak, aby používatelia strávili čo najviac času sledovaním rôznych noviniek od priateľov alebo rodiny, prípadne sledovaním videí a iného obsahu. Algoritmus je nastavený tak, aby ste videli najskôr tie novinky, ktoré sú pre vás najzaujímavejšie, čiže rodinu, prípadne zaujímavé videá. Spoločnosť sa momentálne plánuje zamerať viac na hudbu. Povolí používateľom zdieľať videá s hudbou, a vďaka “karaoke” funkcii budú mať možnosť si popri hudbe aj spievať. Facebook taktiež sľúbil, že sa bude snažiť priniesť viac hudby do tejto sociálnej siete aj inými spôsobmi.

Videá už aj s hudbou

Väčšina používateľov si pravdepodobne všimla, že keď uploadovali video so svojou obľúbenou hudbou, po dokončení bolo video blokované alebo hudbu nebolo možné prehrať. Je to vďaka tomu, že sa jedná o kopírovanie hudby, na ktorú sa vzťahujú autorské práva. Facebook sa dohodol s niektorými veľkými vydavateľstvami, ako napríklad Warner, Universal alebo aj Sony. To by malo zabezpečiť možnosť pridania videa s hudbou bez toho, aby bolo blokované. Samozrejme, keď si takéto video niekto na Facebooku pozrie, speváci alebo skupiny z toho určite niečo budú mať, nebude to zadarmo. Facebook ale zatiaľ neinformoval o výške tejto odmeny.

Náš tip
Pribudnú reklamy vo Facebook Stories?

Keď uploadujete video s hudbou, dostanete notifikáciu, že podľa nových pravidiel bude hudba povolená. Cez Facebook manažéra si môžete si nastaviť aj to, že práva na hudbu vlastníte vy. Facebook taktiež pridáva funkciu zvanú “Lip Sync Live”, ktorá funguje tak, že si pustíte svoju obľúbenú hudbu a naživo začnete nahrávať video, v ktorom spievate. Hlas síce nie je váš, no vyzerá to tak, akoby ste spievali vy. Viac uvidíte vo videu nižšie.

Náš tip
Facebook pridá možnosť vymazať históriu aplikácií

 

Facebook týmto ale nekončí, keďže ešte plánuje pridať viac možností, ako priniesť hudbu bližšie k používateľom. Pracuje napríklad aj na možnosti pridania hudby do “storyčiek”. Uvidíme, ako to teda dopadne a aké budú všetky novinky, ktoré spoločnosť prinesie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+