MojAndroid

Mark Zuckerberg na konferencii pre vývojárov F8 v San Jose tesne pred začiatkom podujatia uviedol, že pripravujú novú funkciu funkciu pre ochranu súkromia. Funkcia umožní používateľom vidieť a vymazať údaje, ktoré Facebook zhromažďoval z webových stránok a aplikácií, ktoré používajú jej nástroje na analýzu a reklamy.

Týmto krokom bude možné vymazať niektoré informácie z histórie prehliadania a používania aplikácie Facebook z úložiska dát spoločnosti. Zuckerberg prirovnal túto funkciu k odstráneniu súborov cookie z histórie internetového prehliadača.

“Po zavedení tejto aktualizácie budete môcť zobraziť informácie o aplikáciách a webových stránkach, s ktorými ste komunikovali, a tieto informácie budete môcť vymazať z vášho účtu,” vysvetľuje Zuckerberg. “Dokonca budete môcť vypnúť tieto informácie uložené vo vašom účte.”

Spoločnosť Facebook poznamenáva, že keď odstránite informácie prostredníctvom tejto funkcie, spoločnosť odstráni všetky identifikačné údaje z vašej histórie, ale bude aj naďalej poskytovať agregovanú analýzu vývojárom.

Funkcia “Vymazať históriu” je v súčasnosti v štádiu vývoja a bude dostupná v najbližších týždňoch. Príchod funkcie zároveň súvisí aj s nariadením GDPR, ktoré má vstúpiť do platnosti už od 25. mája 2018.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+