MojAndroid

Najväčšia sociálna sieť na svete včera predstavila svoju predstavu sociálnejšieho a viac na ľudí zameraného používateľského prostredia. Facebook Home svojim vzhľadom a niektorými funkciami určite zaujal. Ústredným prvkom celého konceptu nového launchera Facebooku je obrazovka nazývaná Cover Feed, ktorá zobrazuje aktuálne novinky a obsah zo sociálnej siete. Priamo z tohto miesta môžete jednoducho pridať like, komentár alebo odpovedať na prichádzajúce správy. Nie je tajomstvom, že Facebook chce na mobilných telefónoch zarábať. Predsa len, viac ako polovica jeho aktívnych používateľov pristupuje z mobilu. Otázne po predstavení ostáva, ako chce Facebook zarábať na novom prostredí Facebook Home.

f6

Možno už počas včerajšieho predstavenia ste si všimli, že Facebook Home prezentovaný Mark Zuckerbergom neobsahoval žiadne reklamy. Tie by však podľa jeho vyjadrení mali prísť neskôr. “Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne reklamy. Som si ale istý, že v určitom okamžiku tam budú.“. Miestom kde sa majú reklamy nachádzať je práve Cover Feed, na ktorom sa odohráva väčšina úkonov používateľa. Zatiaľ však nie je jasné, v akej podobe sa budú zobrazovať.

Zdroj: phonearena

5.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+