MojAndroid

Aplikácia sociálnej siete Facebook patrí do úzkej špičky najpopulárnejších mobilných aplikácií na svete. To ale neznamená, že sú s ňou používatelia úplne spokojní. Práve naopak, mnohí sa sťažujú na jej stabilitu ale aj fakt, že ide o poriadneho žrúta dát. Práve tento problém by mala odstrániť nová funkcia, ktorú spoločnosť teraz testuje v Android aplikácii.

Ide o šetrič dát, ktorý by mal aspoň sčasti znížiť množstvo prenesených dát pri používaní aplikácie. Ako to už býva zvykom, novinku majú k dispozícii iba niektorí náhodne vybraní používatelia. Na základe dát získaných z tejto testovacej fázy spoločnosť funkciu upraví a prispôsobí tak, aby bola pri oficiálnom nasadení do prevádzky čo najlepšie vyladená a užitočná. O funkcii ale nemáme zatiaľ veľa informácií. Facebook popisuje funkciu iba tak, že ide o kompresor pre obrázky, ktoré sa môžu zobraziť v nižšom rozlíšení. Hoci obrázky na sociálnej sieti určite sú dátovo náročný typ súboru, je možné, že Facebook do tejto funkcie zakomponoval aj nejaké ďalšie spôsoby optimalizácie.

Facebook setric dat 1 Facebook setric dat 2

Je tiež zaujímavé, že odkaz na funkciu sa nachádza celkom na vrchu nastavení aplikácie hneď pod odkazom na profil používateľa. Tu je ale potrebné podotknúť, že samotná funkcia je tu umiestnená možno iba preto, aby si ju používatelia všimli a vo finálnej verzii ju možno nájdeme niekde inde v nastaveniach. Nám sa funkcia v aplikácii nezobrazuje, no ak vy patríte medzi náhodne vybraných testerov, dajte nám v diskusii vedieť, či ste po zapnutí funkcie spozorovali nejaké zmeny v aplikácii a vzhľade obrázkov.

Zdroj: Android Police

4.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+