MojAndroid

Exynos 2200 od Samsungu s grafikou od AMD predstavený

Očakávaný Exynos 2200 z dielne juhokórejského výrobcu Samsung má už oficiálny dátum predstavenia. Spoločnosť potvrdila, že jej najnovší vlajkový čipset odhalí 11. januára. Zároveň by malo ísť o dátum spustenia predaja modelu Galaxy S21 FE. Novinku priniesol portál Phone Arena.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy S21 Ultra

Exynos 2200 by už tradične mal poháňať nadchádzajúce vlajkové modely zo série Galaxy S22, ktoré budú podľa predpokladov predstavené niekedy začiatkom roka 2022. Samsung na jeho vývoji spolupracuje so spoločnosťou AMD, od čoho fanúšikovia značky očakávali výrazný posun v oblasti grafického výkonu. Nedávny únik však tvrdí, že čipset v skutočnosti prinesie len malé zlepšenie oproti minuloročnému Exynosu 2100.

Exynos 2200 bude len o chlp lepší ako jeho predchodca

30.12.2021

Samsung už onedlho predstaví ďalšiu generáciu svojho vlajkového procesora, Exynos 2200, ktorý bude aj v našom regióne poháňať sériu Galaxy S22. Na jeho vývoji sa podieľa aj spoločnosť AMD, čo z neho robí jeden z najočakávanejších čipsetov budúceho roka. Avšak najnovší únik naznačuje, že možno nebude až taký úžasný, ako sme čakali. Novinku priniesol portál Gizmochina.

Exynos 2200 údajne prinesie len 5 % zlepšenie výkonu procesora a 17 % zlepšenie grafického výkonu oproti minuloročnému Exynosu 2100. Pre porovnanie, ten ponúkol slušný 30 % nárast vo výkone procesora a 40 % nárast v grafickom výkone oproti svojmu predchodcovi, Exynosu 990.

Avšak keďže tento rok Samsung spolupracuje so spoločnosťou AMD na vývoji grafického čipu, teoreticky môžeme od čipsetu očakávať iné vylepšenia, napríklad lepšia optimalizácia 3D hier či dokonca podpora raytracingu.

Samsung Galaxy S21+
Samsung Galaxy S21+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Rok 2022 bude rokom umelej inteligencie

Nový čipset však nebude len sklamaním. V jednej oblasti značne vyniká. Bude vybavený novou NPU (Neural Processing Unit) jednotkou, ktorá ponúka 117 % zvýšenie výkonu v oblasti umelej inteligencie. To sa odrazí napríklad na dodatočnej softvérovej úprave fotografií, ktorou výrobcovia kompenzujú nedostatky v hardvéri alebo na rýchlosti hlasového asistenta Bixby.

Náš tip
Dimensity 9000 je najinteligentnejší procesor na svete. Za sebou nechal Google Tensor aj Snapdragon 888
31.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+