MojAndroid

Koncom minulého roku uzavrela spoločnosť Samsung partnerstvo s výrobcom grafickej kariet AMD. Ten mal vyvinúť grafiku pre novú generáciu vlajkového čipsetu Exynos. Podľa portálu SamMobile sa tento čipset teraz objavil v benchmarku a grafickým výkonom porazil konkurenčný čipset Apple A14 Bionic.

Exynos 2200 prekonáva v grafickom výkone všetky súčasné čipsety v smartfónoch

Výsledok čipsetu s grafickým jadrom AMD Radeon GPU a procesorovými jadrami Cortex-A77 v benchmarku 3DMark zverejnil spolu so snímkami obrazovky leaker Ice Universe (@UniverseIce). Názov čipsetu by mal byť Exynos 2200. V teste WildLife dosiahol skóre 8134 bodov pri frekvencii snímkou 50 fps. Smartfón Apple 12 Pro Max s čipsetom Apple A14 Bionic má v tomto teste skóre 7442 bodov pri frekvencii 40 fps.

Apple A14 Bionic je momentálne považovaný za najvýkonnejší čipset v smartfónoch. Samsung Galaxy S21 5G s čipsetom Exynos 2100 má rovnakom test podstatne nižšie skóre 5130 bodov. Portál SamMobile tiež pripomína, že výkon Exynosu 2200 je stále nižší než v prípade čipsetu Apple M1, ktorý však nie je určený pre smartfóny.

Samsung Galaxy S21 | Foto: Redakcia


Samsung momentálne testuje viacero konfigurácií čipsetu

Podľa portálu PhoneArena testuje Samsung viaceré vzorky nového čipsetu s procesorovými jadrami Cortex X1, Cortex X2 a aj Cortex A78. Cortex X2, ktorý je postavený na architektúre Armv9, bol pritom predstavený len minulý mesiac a ponúka o 16 % väčší výkon než jeho predchodca. Jedná z testovaných vzoriek s jadrom Cortex X1 ho má pretaktované na vyššiu frekvenciu.

Prototypy s jadrami Cortex X1 a Cortex X2 boli údajne vybavené grafickými jadrami AMD mRDNA so štyrmi výpočtovými jednotkami (CU). Grafické jadro pri verzii s Cortex X1 s vyšším taktommalo iba 2 výpočtové jednotky. Verzia s jadrom Cortex A78 využívala iba jednu výpočtovú jednotku. Než už bude finálna konfigurácia čipsetu Exynos 2200 akákoľvek, tak sa určite objaví  v európskej verzii budúcoročného smartfónu Samsung Galaxy S22.

Náš tip
Google končí s .apk inštalačkami. Prichádzajú .aab
1.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+