MojAndroid

Spoločnosť Samsung začiatkom tohto roka oznámila, že jej vlajkové procesory Exynos budú využívať grafiku od spoločnosti AMD. Samsung však neuviedol, kedy sa tak stane ani neoznámil žiadne iné informácie o spolupráci s AMD. Podrobnosti prezradila až spoločnosť AMD počas udalosti Computex 2021, ktorá sa koná tento týždeň. O novinke informoval portál Sammobile.

Prvý vlajkový Exynos s AMD grafikou uvidíme už tento rok

Výkonná riaditeľka spoločnosti AMD, Dr. Lisa Su, počas prezentácie oznámila, že nadchádzajúci vlajkový Exynos bude mať AMD grafiku postavenú na RDNA2 architektúre. Tú využívajú aj AMD grafické karty série 6000 a taktiež konzoly PS5, Xbox Series X a Xbox Series S. Do smartfónov prinesie niekoľko pokročilých funkcií, ako je ray tracing a variable rate shading, vďaka ktorým budú hry vyzerať realistickejšie. Táto architektúra je taktiež dobre optimalizovaná, čo znamená, že nový čipset by mal ponúknuť lepšiu výdrž batérie.

„Spoločnosť AMD na niekoľko rokov uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Samsung s cieľom urýchliť vývoj grafických čipov na trhu so smartfónmi. S potešením oznamujeme, že ďalší vlajkový procesor Exynos bude disponovať funkciami ray tracing a variable rate shading”

Spoločnosť Samsung údajne zverejní ďalšie podrobnosti o pripravovanom procesore neskôr v tomto roku.

Samsung Galaxy S21+
Samsung Galaxy S21+ | Foto: Redakcia


Koniec nepodarených Exynosov sa blíži

Čipsetom Exynos sa okrem zlého celkového výkonu často vyčítal aj relatívne slabší grafický výkon. To by sa vďaka grafike od AMD malo zmeniť už pri tohtoročných vlajkových lodiach. Prvý Exynos s AMD grafikou by mal byť Exynos 2200, ktorý sa bude používať nie len v smartfónoch, ale aj v notebookoch.

Náš tip
Prémiové smartfóny Samsungu dostávajú júnovú bezpečnostnú záplatu

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+