MojAndroid

K stále nízkemu počtu skladacích smartfónov na trhu nedávno pribudol model od mexickej spoločnosti Escobar Inc. s názvom Escobar Fold 2. Je vám toto meno povedomé? Pokiaľ ste niekedy sledovali seriál Narcos televízie Netflix, tak tušíte správne. Za spoločnosťou, ktorá bola založená ešte v roku 1984, stojí starší brat známeho narkobaróna Pabla Escobara. Jej nový skladací smartfón je ale podľa portálu AndroidAuthority iba Samsung Galaxy Fold v zlatej úprave.

Escobar Fold 2 displej

Pozlátený Samsung Galaxy Fold za 399 dolárov

Spoločnosť už predtým predstavila skladací smartfón Escobar Fold, ktorý bol iba preznačkovaným čínskym modelom Royole FlexPai. Kvôli nízkej cene 349 dolárov si ho ale veľa ľudí skutočne predobjednalo. Domov im vtedy nakoniec prišla iba kniha o histórii Escobarovej rodiny s odkazom, že automaticky dostanú ďalšiu generáciu Escobar Fold 2.

Tá je pre zmenu upraveným modelom Samsung Galaxy Fold v zlatej farbe. Pozadie plochy systému zobrazuje fotku Pabla Escobara a logo na tele odkazuje na jeho iniciály. Cena smartfónu je stanovená na sumu 399 dolárov, čo je zlomok pôvodnej ceny Galaxy Fold. Vo videoklipe so sporo oblečenými modelkami si spoločnosť dokonca uťahuje zo Samsungu sloganom RIPSamsung. Aj kvôli tomu je predstavený smartfón považovaný za podvod.

Escobar Fold 2 dorazil prvému zákazníkovi, ale stále je považovaný za podvod

Escobar Fold 2 včera ale prekvapivo dorazil do rúk známeho britského YouTubera Aruna Mainiho. Ten si objednal pôvodný model Escobar Fold a namiesto neho mu vtedy dorazila kniha s prísľubom dodania ďalšej generácie.

Tú teraz dostal a potvrdil, že ide o mierne upravený Samsung Galaxy Fold. Napriek tomu ale objednanie modelu Escobar Fold 2 neodporúča. Spoločnosť Escobar Inc. si ho ako známu osobu mohla len vytipovať, aby presvedčila ďalších zákazníkov ku kúpe. Unboxing video smartfónu Escobar Fold 2 od tohto YouTubera si môžete pozrieť nižšie.

Náš tip
Nový Microsoft Office je dostupný pre Android smartfóny, ale nie tablety
20.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+