MojAndroid

Spoločnosť Google mala v minulosti svoje kancelárske aplikácie pod jedným online all-in-one riešením. Neskôr ich ale osamostatnila. Konkurenčný Microsoft sa ale teraz rozhodol k opačnému kroku.

Mobilné aplikácie, ako Word, Excel alebo Powerpoint, teraz spojila do jednej all-in-one aplikácie Microsoft Office. Tá je podľa portálu AndroidPolice dostupná pre všetky smartfóny s Android OS, ale nepodporuje tablety s týmto operačným systémom.

Všetky podstatné funkcie MS Office na jednom mieste

Microsoft začal s testovaním novej aplikácie ešte na začiatku minulého roka. Prvú verejnú preview verziu vydal už v novembri. Tento týždeň opustila aplikácia fázu testovania a v obchode Google Play je dostupná jej stabilná verzia.

Umožní otváranie vašich dokumentov uložených v smartfóne a aj na cloudovom úložisku OneDrive. V aplikácii je priamo integrovaný Word, Excel aj Powerpoint. Nové dokumenty môžete vytvárať aj priamo v aplikácií s potrebnými nástrojmi na ich editovanie. Softvér sa dokonca dokáže synchronizovať s poznámkami vo Windows 10.

Jednoduché skenovanie dokumentov fotoaparátom

Poteší aj integrovaný skener Office Lens. S ním a s pomocou fotoaparátu smartfonu môžete oskenovať akýkoľvek dokument do textového formátu aplikácie Word. Po zosnímaní tabuľky sa jej hodnoty vyplnia v Exceli. A pokiaľ vyfotografujete sériu fotografií, tak z nich môžete vytvoriť Powerpoint prezentáciu. V aplikácií sa nezabudlo ani na skener QR kódov.

Chýba podpora pre tablety a chromebooky

Bohužiaľ sa ale zabudlo na podporu Android tabletov a chromebookov. Nový mobilný Microsoft Office totiž podporuje len portrétový režim obrazovky a nemá žiadnu úpravu grafického rozhrania pre tablety.

Ich používatelia si tak musia vystačiť so staršími separovanými aplikáciami balíka Microsoft Office. Portál AndroidPolice síce kontaktoval Microsoft s otázkou podpory týchto zariadení, ale spoločnosť sa odmietla k téme vyjadriť. Pokiaľ ale máte smartfón s operačnou pamäťou vyššou ako 1 GB, tak si určite novú aplikáciu vyskúšajte.

Verzia: 16.0.12430.20254
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 16.0.12430.20254
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Špionážna aplikácia ToTok bola z Google Play odstránená už druhýkrát
19.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+