MojAndroid

Spoločnosť Energous nie je pre vás neznámou. Už v minulosti sme vám o tejto firme písali s tým, že sú autorom bezdrôtového nabíjacieho štandardu WattUp. Ani oni nechýbali na výstave CES, kde predstavili jednu zo svojich noviniek – nabíjací router. Ten bude schopný bezdrôtovo nabíjať zariadenia v dosahu 6 metrov, pričom na komunikáciu bude slúžiť nízko-energetický štandard Bluetooth a na nabíjanie poslúžia špeciálne rádiové frekvencie. Tie budú schopné nabiť smartfón, tablet, ale aj nositeľné príslušenstvo bez toho, aby ste ho niekedy vôbec ešte zložili z ruky.

wattup-2

Na CES 2015 prezentoval túto technológiu Michael Leabman na smartfóne so špeciálnym krytom a v miestnosti vytvorenej špeciálne na tento účel. Doteraz neexistuje zariadenie, ktoré by takéto nabíjanie podporovalo štandardne, a to najmä kvôli tomu, že ešte neexistuje žiadny model čipu, ktorý slúži na prijatie rádiových vĺn a ich premenu na DC prúd (tento proces sa volá rektifikácia). To sa ale už čoskoro zmení, nakoľko Energous začal spolupracovať s jedným z najväčších výrobcov súčiastok pre mobily – firmou Foxconn – aj ďalšími spoločnosťami ako Telesys (druhý najväčší konglomerát v Južnej Kórei, hneď po Samsungu), Haier či výrobcom známych robotických hračiek Hexbug. Masová produkcia zariadení s podporou WattUp nabíjania by sa mala začať už v roku 2016, pričom výroba čipov do mobilných zariadení začne do pol roka.

wattup-3

Zdroj: Engadget

6.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+