MojAndroid

Bezdrôtové nabíjanie už nie je len extra technológia vkladaná do najlepších mobilných zariadení. Tento systém sa pomaly prepracováva do menšej elektroniky a nájdeme ho už nielen v mobilných telefónoch, ale aj napríklad hodinkách. Je preto logické, že sa IT spoločnosti znažia o jeho rozvoj a vylepšovanie. Príkladom je firma Energous, ktorá predstavila systém WattUp. Ten dokáže bezdrôtovo nabíjať zariadenia až do vzdialenosti zhruba 5 metrov.

Základom tejto technológie je vysielač so zhruba 100 menšími anténami a špeciálne kryty či stojanové prijímače, ktoré majú antén asi desaťkrát menej. Vysielač premieňa striedavý prúd na vzduchom šírený signál vo frekvencii 5,7 – 5,8 GHz, čo je vlastne jeden zo zatiaľ neschválených Wi-Fi ISM štandardov. Ten sa potom prenáša (s istou stratovosťou) na väčšie vzdialenosti a vaše zariadenie nabije aj na vzdialenosť 5 metrov. Z pôvodných 5W energie vyslaných zo zdroja ale zariadenie na takúto vzdialenosť príjme iba 1W.

Technológia WattUp má svoje muchy, no je určite dobrým základným kameňom pre ďalší rozvoj. Spoločnosť Energous plánuje oficiálne odhalenie svojho systému na budúcoročnú výstavu CES, no už teraz má 7 partnerov, ktorí jej so šírením tejto technológie pomôžu. Uvidíme, ako dovtedy pokročí s vývojom a či prinesie nejaké zmeny. Budúcnosť tejto technológie ale vidíme ružovo.

Zdroj: AndroidAuthority

20.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+