MojAndroid

Čínsky výrobca Xiaomi nedávno zverejnil plán aktualizácií na MIUI 13 so systémom Android 12, pričom prvé modely najnovšiu verziu nadstavby už dostali. Teraz sa k nim pridávajú aj cenovo dostupné zariadenia Redmi 10 a Redmi Note 8 2021, informuje portál Gizmochina.

Aktualizácia pre Redmi Note 8 2021 nesie verziu firmvéru V13.0.2.0.SCUMIXM, zatiaľ čo pre model Redmi 10 prichádza firmvér s verziou V13.0.1.0.SKUMIXM. Obe aktualizácie majú veľkosť 2,7 GB a okrem nového vydania systému obsahujú aj januárovú bezpečnostnú aktualizáciu. Oficiálny zoznam zmien ukazuje, že s najnovším MIUI by sa mala zlepšiť aj celková stabilita systému a niektorých aplikácií.

Redmi Note 8 2021

Obe aktualizácie sú označené ako stabilná beta, čo znamená, že v prvých dňoch ich dostane len malá skupina používateľov. Neskôr, keď sa výrobca uistí, že nová verzia systému neobsahuje žiadne vážne chyby, aktualizáciu dostanú aj ostatní majitelia týchto dvoch smartfónov. Navyše ide o globálnu verziu, čiže nie je obmedzená len pre používateľov vo vybraných regiónoch.

Redmi 10
Redmi 10 | Zdroj: GSMArena.com

Redmi 10

Aké zmeny prináša MIUI 13

Xiaomi v novom vydaní svojej nadstavby zapracovalo ako na bezpečnosti a lepšej funkčnosti, tak aj na vizuálnej stránke systému. V prvom rade výrobca pridáva technológie, ktoré predstavil s verziou MIUI 12.5 – Liquid Storage na lepšiu optimalizáciu veľkosti súborov, Focused Algorithm na lepšie priraďovanie zdrojov medzi jednotlivými úlohami a nakoniec aj technológiu Atomized Memory, ktorá prináša vylepšenú správu pamäte.

Zaujímavosťou nadstavby MIUI 13 je aj funkcia Smart Balance, ktorá automaticky nachádza rovnováhu medzi výkonom a spotrebou energie, čím predlžuje celkovú výdrž batérie až o 10 %. Samozrejmosťou je aj odstránenie najčastejších chýb, vďaka čomu bude systém oveľa stabilnejší.

Čo sa týka vzhľadu používateľského rozhrania, na majiteľov smartfónov od čínskeho výrobcu čakajú nové widgety, pozadia a zjednotený, modernejší vzhľad vďaka vlastnému písmu Mi Sans.

Ako aktualizuje konkurencia

Ako obvykle, v množstve aj rýchlosti vydávania aktualizácií dominuje spoločnosť Samsung. Nedávno sa dokonca rozhodla predĺžiť softvérovú podporu niektorých zariadení z jej portfólia, konkrétne prisľúbila používateľom štyri veľké systémové aktualizácie.

Android 12 v týchto dňoch dostáva aj Motorola moto g pro. Na majiteľov modelu Huawei P40 Lite zas čaká menšia aktualizácia s januárovou bezpečnostnou záplatou.

Náš tip
MIUI Updater: Táto aplikácia vám povie, či váš Xiaomi dostane MIUI 13
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+