MojAndroid

Xiaomi predáva stále viac a viac smartfónov. Nielen vo svete, ale aj na Slovensku. Preto sa stále viac a viac majiteľov pýta, kedy dostanú aktualizáciu. Momentálne je v kurze najnovšia nadstavba MIUI 13, ktorá už bola oficiálne uvedená aj pre globálny trh. Po internete koluje množstvo rôznych zoznamov zariadení, ktoré aktualizáciu dostanú a objavujú sa aj informácie, kedy sa tak stane.

Ak sa vám nová nadstavba pozdáva a nevlastníte Xiaomi, Redmi alebo POCO smartfón, môžete si aspoň stiahnuť jedno z oficiálnych pozadí. A ak Xiaomi, Redmi alebo POCO vlastníte, tak vedzte, že existuje špeciálna aplikácia, ktorá vám povie, či a kedy dostane váš smartfón aktualizáciu.

MIUI 13
MIUI 13 | Zdroj: Global.miui.com

Aplikácia pochádza od tímu XIAOMIUI a jej úlohou je zjednodušiť proces zisťovania dostupnosti aktualizácie. Dokonca by mala aj poradiť, kde ju je možné stiahnuť ešte predtým, ako vám ju ponúkne samotný smartfón (na vlastné riziko).

Nemali by ste prehliadnuť:

✅ Ako pridať text na fotografie? Pomôžu vám tieto aplikácie
✅ Xiaomi Smart Air Purifier 4: Nová generácia čističiek vzduchu na Slovensku
✅ Toto sú skvelé Xiaomi aplikácie, ktoré si môžete nainštalovať na akýkoľvek smartfón

Aplikácia je k dispozícii v obchode Google Play a nainštalovať by ju malo byť možné len na Xiaomi, Redmi a POCO smartfóny. My sme to skúšali s Google Pixel 6 Pro, ale neúspešne. MIUI Updater funguje tak, že berie do úvahy oficiálny zoznam zverejnený spoločnosťou Xiaomi, ako aj rôzne vývojárske verzie, ktoré spoločnosť vydala. Budete tak mať rýchly a okamžitý prehľad o dostupnosti aktualizácie priamo pre vaše zariadenie, už nemusíte googliť.

Xiaomi 11 Lite 5G NE
Xiaomi 11 Lite 5G NE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ak je dostupná aktualizácia na MIUI 13, aplikácia vás na to upozorní a ponúkne odkaz na stiahnutie. Taktiež dokáže informovať o dostupnosti stabilnej či globálnej ROM pre váš smartfón. Máte aplikáciu nainštalovanú aj vy? Dajte nám v komentároch vedieť, ako funguje.

MIUI Updater
MIUI Updater
Developer: Metareverse Apps
Price: Free
  • MIUI Updater Screenshot
  • MIUI Updater Screenshot
  • MIUI Updater Screenshot
  • MIUI Updater Screenshot

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
2.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+