MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi rozšírila svoje portfólio inteligentných čističiek vzduchu o tri nové modely. Úplne nová séria Xiaomi Smart Air Purifier 4 sľubuje zdravšie a čistejšie interiérové prostredie so zníženým obsahom alergénov, uvádza tlačová správa.

Xiaomi Smart Air Purifier 4
Xiaomi Smart Air Purifier 4 | Zdroj: Xiaomi

Predstavené boli tri modely. Smart Air Purifier 4 Pro, Air Purifier 4 a 4 Lite. Každý z nich sa hodí do iných priestorov, konečný výber bude len na zákazníkovi, veľkosti priestoru a preferenciách. Najdrahší Pro variant obsahuje filtračný systém 3v1, ktorý kombinuje elektrostatický náboj a technológie mechanickej filtrácie na zachytenie 99,97 % látok znečisťujúcich ovzdušie s veľkosťou len 0,3 mikrónu.

Všetko pre čistejšie ovzdušie v domácnosti

Čistička sa bez problémov postará o srsť domácich zvierat, bavlnené vlákna či iné znečisťujúce látky, ktoré by vám mohli v ovzduší prekážať. Obsahuje aj senzory PM2.5 a PM10, vďaka ktorým dokáže presne detegovať aktuálny stav nežiadúcich častíc v domácnosti a na základe toho napríklad aj automaticky prispôsobiť výkon čistenia.

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pridaný bol aj ionizátor, ktorý pomáha zachytávať znečisťujúce látky v povetrí. Vďaka vysokému výkonu dokáže prefiltrovať vzduch v miestnosti s rozlohou 40 metrov štvorcových každých 15 minút. Celkový objem prefiltrovaného vzduchu môže byť až 500 m3 za hodinu.

Už tradične sa novinka spolieha na atraktívny biely dizajn, ktorý sa výborne hodí do každej modernej domácnosti. Vďaka špeciálnemu nočnému režimu môže v noci pracovať, zatiaľ čo vy spíte. Nebude vás vôbec rušiť.

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro | Zdroj: Xiaomi

Na zariadení sa nachádza dotykový displej, ktorý zobrazuje všetky dôležité informácie o kvalite vzduchu, ale aj teplote či vlhkosti. Keďže sú tieto nové čističky inteligentné, nechýba ani ovládanie prostredníctvom aplikácie Xiaomi Home či integrácia hlasových asistentov Alexa alebo Google Asistent.

Séria Xiaomi Smart Air Purifier 4: Ceny a dostupnosť na Slovensku

Zariadenia už sú na našom trhu za nasledovné odporúčané ceny:

  • Smart Air Purifier 4 za 214,90 €
  • Smart Air Purifier 4 Lite za 159,90 €
  • Smart Air Purifier 4 Pro za 289 €

Náš tip
Xiaomi predstavuje MIUI 13 pre globálny trh. Tieto smartfóny sa dočkajú

28.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+