MojAndroid

Dailymotion je mnohých používateľom známe ako popredná video platforma. Tá prednedávnom uzavrela partnerstvo s čínskym gigantom Huawei, respektíve s jeho oddelenou platformou Huawei Video. Túto informáciu potvrdzuje aj ich oficiálna stránka.

Dailymotion ako doplnok k službe Huawei Video

Práve vďaka ustanoveniu dohody týchto dvoch významných mien sa do zariadení značky Huawei dostáva integrácia videoprehrávača Dailymotion. V tomto programovom balíku sa nachádza robustný prehrávač videa, spolu s množstvom mediálneho obsahu z celého sveta.

dailymotion huawei video spolupráca

Platforma Huawei Video tak odteraz disponuje takzvaným Dailymotion API, ktoré pomôže k dosiahnutiu sledovanosti od viacerých ľudí z rôznych krajín. Vedúci obsahu video platformy, Stéphane Godin, uviedol:

„Vďaka všetkým našim prémiovým partnerom je spoločnosť Dailymotion schopná distribuovať veľké množstvo videí a zoznamov skladieb ďalším vydavateľom tretích strán. Sme hrdí na to, že spolupracujeme so spoločnosťou Huawei. Práve vďaka tomu môže náš obsahový katalóg osloviť nové prémiové publikum. “

Video platforma sa teší značnej obľube

Platforma na video je využívaná približne 250 miliónmi používateľov z celého sveta. Využívajú ju najmä tí, ktorí vyhľadávajú zdroj zábavy na internete. Dôležité je však zmieniť fakt, že Dailymotion nie je priamym producentom publikovaných médií. Ide iba o poskytovateľa priestoru na zverejňovanie obsahu pre vydavateľov tretích strán, ako MSN, Bing či Orange.

K radostnej situácii sa vyjadril aj viceprezident pre mobilné služby Huawei, Jervis Su:

„Sme radi, že môžeme poskytovať našu službu Huawei Video, aby ľudia na celom svete mohli ľahko získať prístup k niekoľkým tisíckam videí a filmov, dostupných od našich partnerov, vrátane Dailymotion, kdekoľvek a kedykoľvek. Sme odhodlaní priniesť spotrebiteľom viac možností výberu.”

Pokusy o zastúpenie YouTube?

Huawei kvôli absencii Google služieb na svojich najnovších modeloch musí nahradiť bez pochýb najpopulárnejšiu platformu YouTube. Predom vieme povedať, že YouTube jednoducho plnohodnotne nezastúpi pravdepodobne nič.

Okrem možnosti sledovania videí na spomínanom mediálnom gigantovi však pribudne možnosť objaviť niečo zaujímavé na Huawei Video, vďaka integrácií Dailymotion API. Otázkou na záver ostáva len to, či si používatelia túto video službu koniec koncov aj obľúbia, alebo ide iba o márne pokusy čínskej technologickej veľmoci prežiť bez Google.

3.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+