MojAndroid

Čínska spoločnosť Huawei rieši posledný rok viaceré problémy v súvislosti s kauzou Huawei vs USA. Kvôli zákazu amerického ministerstva obchodu jej nesmú byť poskytované americké technológie. Nové smartfóny tejto značky vrátane Huawei P40 Pro prichádzajú na trh bez Google aplikácií. Napriek tomu nezabúda na svoje staršie modely a podľa portálu GSMarena začala globálne distribuovať systém Android 10 pre Huawei P20 Pro a Mate 10.

Aktualizácia dva a pol roka starého modelu

Vlajkový model Huawei P20 Pro prišiel na trh na jar roku 2018 a smartfón strednej triedy Huawei Mate 10 na jeseň roku 2017 spoločne vlajkovou loďou Huawei Mate 10 Pro. Práve séria Mate 10 odštartovala úspešnú éru spoločnosti, ktorá ju dostala na 2. priečku najpredávanejších výrobcov smartfónov na svete. Huawei tak aktualizuje na systém Android 10 a nadstavbu EMUI 10 viac ako dva a pol roka starý model. Aktualizácia pre Huawei Mate 10 má číselné označenie EMUI 10.0.0.158 a veľkosť 4,39 GB. V prípade Huawei P20 Pro je to EMUI 10.0.0.161 a 4,59 GB.

Aktualizáciu je možne nainštalovať aj manuálne

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA updatu vo viacerých regiónoch. Pokiaľ vám jej dostupnosť ešte smartfón neoznámil a nechce sa vám čakať, tak ju môžete nainštalovať manuálne cez nástroj Huawei Firmware Finder. Nedostupnosť OTA updatu môže byť spôsobená aj používaním VPN siete. Pred inštaláciou sa ale v obidvoch prípadoch uistite, či máte dostatok miesta v pamäti zariadenia, dostupnú Wi-fi sieť a batériu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Čo prináša Android 10 s nadstavbou EMUI 10?

Majitelia smartfónov Huawei P20 Pro a Mate 10 sa môžu po aktualizácii tešiť na viaceré nové zaujímavé funkcie. V rámci Androidu 10 je to napríklad tmavý režim v celom systéme, nové navigačné gestá, funkcia Digitálnej rovnováhy s rodičovskou kontrolou alebo lepšia kontrola nad udeľovaním povolení aplikáciam. Nadstavba EMUI 10 prináša navyše vylepšené grafické rozhranie, nový notifikačný panel s rýchlymi nastaveniami, nové animácie a vylepšenú aplikáciu fotoaparátu.

Náš tip
Samsung po dvoch mesiacoch otvára predajne a ponúka zľavy až do výšky 60 %
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+