MojAndroid

Možno si ešte pamätáte, že iba pred pár dňami sme na našom webe písali o aplikácii COVID-19 Tracker od HealthLynked, ktorá slúžila na informovanie používateľa o aktuálnom počte nakazených, vyliečených a žiaľ, aj mŕtvych. Pred pár hodinami však bola appka z Obchodu Play odstránená.

Niektoré nové aplikácie v Obchode Play, ktorých účelom je ukázať počet nakazených či vyznačiť miesta na mape s nakazenými, obsahovali malvér. Nevieme, prečo bola práve appka od HealthLynked odstránená, no možno sa prvých informácií dočkáme už onedlho. V konkurenčnom App Store od Applu sa aplikácia stále nachádza.

Alternatívnou aplikáciou môže byť napríklad Zostaň zdravý od šikovného slovenského vývojára, o ktorej sme prednedávnom písali na našej stránke.

Čo aplikácia ponúkala?

Okrem sledovania číselných hodnôt, ako počet nakazených, mŕtvych, alebo v tých podstatne lepších prípadoch počet vyliečených, COVID-19 Tracker ponúkal i podrobnejšie informácie o rozširovaní vírusu. Úvodná strana bola doslova zasypaná spomínanými číslami, ktoré informovali napríklad o aktuálnom počte potvrdených prípadov nákazy.

V appke existuje aj možnosť nahlásiť seba samého za chorého, no na mape na prvej strane budete zaradený medzi ľudí, ktorí sa sami nahlásili. Aby sa predišlo rozširovaniu paniky, najlepšie bude túto možnosť nevyužívať a kontaktovať vášho lekára.

Druhú strana aplikácie tvorila mapa sveta, ktorá veľmi prehľadným spôsobom ukazuje rozšírenie nákazy vo svete. Je jasné, že Čína je, respektíve bola na tom najhoršie. Epicentrom sa však nanešťastie stáva aj náš európsky svetadiel.

Treťou stránkou boli správy zo sveta. Aplikácia čerpala informácie z veľkých overených webov a následne sa tieto články dostávali do kolonky.

Náš tip
Ako si vyčistiť a vydezinfikovať mobil? Alkohol radšej vynechajte
18.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+