MojAndroid

Koncom minulého roka sme informovali o tom, že Microsoft sa rozhodol zrušiť podporu svojho hlasového asistenta na smartfónoch. Vtedy išlo len o Britániu, Kanadu a Austráliu. Vyzerá to tak, že Cortana na smartfónoch končí úplne. Či už na tých s operačným systémom Android, ale aj na iOS. O tejto skutočnosti informoval portál Android Central. Úplné ukončenie podpory je naplánované na začiatok roka 2021.

Cortana končí na Androide aj iOS

A netýka sa to len smartfónov. Podpora Cortany končí aj pre ďalšie zariadenia, napríklad reproduktor Harman Kardon Invoke či slúchadlá Surface. Aktualizácia reproduktora Harman Kardon Invoke už hlasového asistenta od Microsoftu obsahovať nebude, zariadenie bude možné ďalej používať ako klasický Bluetooth reproduktor.

Pre majiteľov reproduktora si Microsoft pripravil odškodné vo výške 50 dolárov v podobe darčekovej poukážky. Majitelia Surface slúchadiel dostanú taktiež darčekovú poukážku, ale v hodnote 25 dolárov.

Cortana

Hlasového asistenta Cortana údajne vo svete používa viac ako 150 miliónov ľudí. Môže sa to zdať ako veľké číslo, čo samozrejme je, no v porovnaní s počtom používateľov Google Asistenta či Siri ide skôr o menšieho hráča na trhu. Na Slovensku veľmi známy nie je, takmer vôbec sa nepoužíva. Cortana by aj naďalej mala byť súčasťou balíka Office 365, k  jej odstráneniu z neho sa Microsoft nevyjadril.

Náš tip
Hlasový asistent Cortana na smartfónoch končí, minimálne na troch veľkých trhoch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+