MojAndroid

Po niekoľkých dohadoch a predpovediach spoločnosť Microsoft konečne potvrdila, že hlasový asistent Cortana bude dostupný vo forme mobilnej aplikácie aj pre platformy Android a iOS. Cortana je v súčasnosti jednou z najobľúbenejších súčastí zariadení so systémom Windows Phone a v preview verzii systému Windows 10 sa asistent dostal aj na počítače s týmto OS. Predstavitelia spoločnosti ale uznávajú, že aby Cortana mohla konkurovať riešeniam Google Now a Siri, musí byť najskôr dostupná na dvoch najrozšírenejších mobilných platformách.

Cortana je na zariadeniach so systémom Windows Phone naozaj extrémne výkonným nástrojom so zaujímavými možnosťami. Na zariadeniach s Androidom a iOS budú tieto možnosti mierne okresané, keďže pôjde iba o mobilnú aplikáciu a nie o plnohodnotne integrovaný systémový nástroj. Napriek tomu sa ale majitelia zariadení s najobľúbenejšími mobilnými OS majú na čo tešiť. Aplikácia bude napríklad posielať upozornenia v závislosti od polohy, ukáže vám aktualizácie zo stránok, ktoré ste navštívili a dovolí vám nahliadnuť na informácie o vašom najbližšom lete či o tom, kde sa práve nachádza vaša zásielka. V skratke ponúkne funkcie veľmi podobné tým, ktoré v súčasnosti zabezpečuje nástroj Google Now.

Prvá verzia oficiálnej aplikácie od Microsoftu by sa na zariadenia s Androidom mala dostať niekedy koncom júna. Môžeme tiež očakávať, že Cortana bude predinštalovaným hlasovým asistentom aj na zariadeniach so systémom Cyanogen, keďže tieto dve spoločnosti už dlhšie spolupracujú a Cyanogen je v súčasnosti otvorenejší pre inžinierov z Microsoftu, ako čistý Android z dielne Google. Uvidíme, ako sa celá situácia vyvinie, no majitelia zariadení s Androidom a iOS budú mať príležitosť vyskúšať si hlasového asistenta Cortana na svojom zariadení už toto leto.

Zdroj: Microsoft via Android Authority

27.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+