MojAndroid

Cyanogen má ambiciózne plány pre vytvorenie Androidu bez výrazného vplyvu internetového giganta Google. Ide nepochybne o zaujímavú ambíciu, ktorá sa Googlu asi nebude veľmi páčiť. A možno aj preto sa do jeho plánov rozhodol investovať Microsoft, ktorý sa má stať minoritným investorom v spoločnosti. Informoval o tom Wall Street Journal. 

Ani jedna zo spoločnosti, bez prekvapení, spoluprácu zatiaľ nepotvrdila a zatiaľ nie je známa ani suma, ktorou by Microsoft mohol Cyanogen podporiť. Redmondská softvérová spoločnosť, ktorá nedávno kúpila aj fínsku Nokiu, chce vytvoriť Android, ktorý bude už natívne disponovať jej službami. Táto správa prichádza tiež niekoľko mesiacov po ponuke Googlu, ktorý chcel Cyanogen odkúpiť. Ten ale odmietol, pričom ako dôvod uviedol, že chce naplniť svoj sen o plne otvorenom Androide. Jedným z dôvodov by však mohlo byť aj to, že Cyanogen čaká na ďalšie investície, čím by sa jeho konečná hodnota mohla vyšplhať oveľa vyššie, ako by Google bol ochotný zaplatiť pred niekoľkými mesiacmi. 

Samozrejme, Microsoft stále vyvíja svoju vlastnú mobilnú platformu Windows. Práve tá len nedávno priniesla viacero noviniek, ktoré tento OS vylepšujú. Windowsu sa však na mobiloch nedarí až tak ako by si Microsoft predstavoval a tak je jednou z možností aj takáto investícia a rozšírenie služieb spoločnosti na konkurenčné platformy.

Zdroj: engadget

30.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+