MojAndroid

Hlasový asistent od Microsoftu končí. Nie však úplne. K dispozícii už nebude na mobilných zariadeniach, avšak nie všade. Ide len o niektoré krajiny. Podľa Windowslatest, aplikácia zmizne minimálne z troch veľkých trhov: Británia, Kanada a Austrália. Čo sa ostatných európskych krajín týka, podpora Cortany je do budúcna neistá.

Dôvod, prečo sa Microsoft rozhodol k takémuto razantnému kroku, zatiaľ nepoznáme. Cortana je priamym konkurentom Google Asistentovi alebo Siri od Apple. A vo svete je obľúbená. Micorosoft hovorí, že ju používa vyše 150 miliónov ľudí. A to je celkom slušné číslo.

Cortana

  • Cortana úplne nezmizne, bude integrovaná do kancelárskeho balíka Office 365
  • Microsoft Launcher stratí prístup k hlasovému asistentovi od Microsoftu v januári 2020, najnovšia verzia aplikácie už bude bez Cortany

U nás je hlasový asistent Cortana využívaný minimálne. Aplikácia sa v slovenskom Google Play nenachádza. Predsalen, populárnejšími sú Google Asistent a Siri. Aj napriek tomu, že stále nevedia po slovensky. To ale ani Cortana.

“Aby sme urobili nášho hlasového asistenta ešte užitočnejším, integrujeme Cortanu do balíka Office 365. Z tohto dôvodu ukončujeme podporu pre aplikáciu Cortana na Androide aj iOS v niektorých trhoch.”

Verzia: 2.10.2.2135-enus-release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.10.2.2135-enus-release
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Nie len Google počúva naše rozhovory s Asistentom, robí to aj Apple
19.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+