MojAndroid

Portfólio bezdrôtových Bluetooth reproduktorov japonského Sony sa rozrástlo o niekoľko zaujímavých kúskov. Samozrejme, ovládať ich je možné aj pomocou smartfónu. Nové modely dostali označenie SRS-XB43, SRS-XB33 a SRS-XB23. Charakteristické sú kvalitným zvukovým podaním, svojou odolnosťou a jednoduchou použiteľnosťou.

Náš tip
Najlepšie bezdrôtové (bluetooth) slúchadlá

Kvalitný zvukový prejav ako základ

Sony v svojej tlačovej správe uvádza, že nové Bluetooth reproduktory ponúknu hlboké, úderné basy, vďaka technológii EXTRA BASS. Kvalita zvuku je zabezpečená vysokým akustickým tlakom, čoho následkom je uspokojivejší zážitok z počúvania. Napríklad pri modeli XB33 došlo k zvýšeniu úrovne akustického tlaku o 30 percent a dosiahla sa redukcia miery skreslenia približne o 25 % v porovnaní s predchádzajúcim modelom.

Sony SRS-XB43
Sony SRS-XB43

Do každého počasia aj terénu

Nové modely spĺňajú štandardy krytia IP67, takže ich môžete so sebou vziať prakticky kamkoľvek, kam budete chcieť. Budú stále hrať, nech už sú akokoľvek zaprášené. Zaujímavosťou je aj odolnosť voči slanej vode, takže zábava môže pokračovať aj pri mori.

Reproduktory tiež prešli rôznymi nárazovými testami a vďaka nárazuvzdornej konštrukcii dokážu odolať nevyhnutným pádom, búchaniu a škrabancom.

Sony SRS-XB33
Sony SRS-XB33

Zabavia nielen zvukom, potešia aplikáciou

Reproduktory ponúkajú osvetlenie viacrafebnou svetelnou linkou, osvetlenie výškového reproduktora a aj toho basového. Môžete si tak urobiť party atmosféru prakticky kdekoľvek. Aplikáciu Fiestable môžete využiť na to, aby ste si vytvorili živú atmosféru ako v klube priamo zo svojho smartfónu. Môžete napríklad nechať svetlá reproduktora pulzovať v rytme hudby alebo meniť ich farby.

Fiestable
Fiestable
Developer: Sony Corporation
Price: Free
  • Fiestable Screenshot
  • Fiestable Screenshot
  • Fiestable Screenshot
  • Fiestable Screenshot
  • Fiestable Screenshot
  • Fiestable Screenshot

Vďaka aplikácii Sony | Music Center môžete ovládať aj prehrávanú hudbu, vybrať si svoj obľúbený playlist, zaradiť do neho ďalšiu skladbu alebo podľa nálady úplne vypnúť osvetlenie.

Sony | Music Center
Sony | Music Center
Developer: Sony Corporation
Price: Free
  • Sony | Music Center Screenshot
  • Sony | Music Center Screenshot
  • Sony | Music Center Screenshot
  • Sony | Music Center Screenshot

Nabíjanie nových reproduktorov je riešené USB-C konektorom. Batéria ponúka výdrž až 24 hodín na jedno nabitie, čo je veľmi slušné. Dokonca k reproduktorom môžete pripojiť aj váš smartfón a poslúžia aj ako powerbanka. Pre jednoduchšie párovanie je k dispozícii ja NFC konektivita.

Sony SRS-XB23
Sony SRS-XB23

Ceny a dostupnosť

Cena SRS-XB43 bude približne 200 eur a predaj začne v auguste 2020 v čiernom a modrom variante. SRS-XB33 bude v predaji taktiež od augusta za cenu približne 155 eur. K dispozícii bude čierne, modré, červené a šedo-béžové farebné prevedenie. Cena najlacnejšieho modelu XB23 bude približne 110 eur a dostupnosť je taktiež hlásená na august. Farebné varianty sú zhodné s modelom SB33, avšak pribudlo ešte zelené farebné prevedenie.

Konkurencia

JBL Charge 4 je kvalitný Bluetooth reproduktor od uznávanej značky. Ponúka čistý a kvalitný zvuk, výkon 30 W sľubuje tú správnu atmosféru. Reproduktor sa predáva za cenu približne 130 eur. Z lacnejšej konkurencie spomenieme LAMAX Storm1, ktorý ponúka Bluetooth 5.0, je tiež vodoodolný, nechýba mu NFC, slot na pamäťové karty microSD a 3,5 mm audio jack. Jeho cena sa pohybuje na úrovni okolo 60-70 eur.

JBL Charge 4
JBL Charge 4

 

Zaujímavou alternatívou je model EVOLVEO Armor POWER 6, ktorý sa dizajnom hodí skôr outdoorovým nadšencom. Ponúka tiež kvalitný zvuk a silnú batériu s kapacitou až 8000 mAh, ktorá zaručí 24-hodinovú výdrž. Nezľakne sa ani dažďa a vďaka mikrofónu zvládnete vybaviť a telefonáty. Reproduktor sa predáva za cenu približne 100 eur.

Náš tip
Najlepšie bezdrôtové (bluetooth) slúchadlá

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+