MojAndroid

Je to zhruba rok, čo sme vám priniesli recenziu smartfónu Coolpad Modena. Momentálne je tu nástupca Coolpad Modena 2 s jednoduchým dizajnom, ktorý už sa nachádza na pultoch našich predajní. Čo od tohto smartfónu čakať a čím nás zaujal? To sa dozviete v recenzii.

Konštrukcia a dizajn

Smartfón Coolpad Modena 2 sme testovali v zlatej farbe a dizajn, zvlášť v tomto Champagne prevedení, je podľa nás jeho silnou stránkou. Vyzerá veľmi elegantne a na pohľad by ste mu zrejme tipovali vyššiu cenovku. Jeho hrúbka je len 7,9 mm a hmotnosť príjemných 143 g. Štíhly dojem podčiarkuje šikovne spravený akoby dvoj-rámik, ktorý opticky smartfón stenčuje. Okraje sú jemne zaoblené a smartfón sa tak veľmi dobre drží v rukách – no zároveň nemáte pocit, že by sa vám šmýkal z úchopu. Môže za to aj matný zadný kryt, ktorý chválime. Nezachytáva sa na ňom také množstvo odtlačkov, ako je to v prípade lesklých či sklenených povrchov.

coolpad_modena_2_recenzia-1-of-1-3

coolpad_modena_2_recenzia-7-of-11

Coolpad Modena 2 má až 5,5 palcový displej, no pôsobí o niečo kompaktnejšie. Displej sa pár milimetrov od kraja jemne zakrivuje a na pohľad zmenšuje reálne rozmery. Smartfón však bol trochu náročnejší na manipuláciu v ženských rukách. Museli sme používať obidve ruky, nakoľko sa nedalo dosiahnuť napr. plnohodnotné písanie. Občas sme tiež smartfón museli prechytávať pri dlhšom telefonáte, pretože sme Modenu 2 nedokázali poriadne obsiahnuť. Smartfón má unibody prevedenie a zadná strana je vyrobená z plastu. Menšia výčitka patrí jemne vystupujúcemu sklu, pretože po položení displeju nadol ho nechránia žiadne rámiky. Takto môže veľmi jendoducho dôjsť k poškrabaniu.

coolpad_modena_2_recenzia-3-of-5

Čo sa týka portov a konštrukčných prvkov, nad displejom sa nachádza senzor úrovne jasu, reproduktor, predný fotoaparát a notifkačná dióda. Na ľavom boku si našlo miesto dvojtlačidlo pre hlasitosť a na pravom boku tlačidlo napájania a hybridný slot pre SIM karty, prípadne jednu microSIM kartu a microSD kartu. Hore je 3,5 mm jack pre slúchadlá a v dolnej časti je mikrofón a microUSB konektor pre napájanie. Na zadnej strane sa nachádza fotoaparát, LED blesk a mikrofón, v zadnej dolnej časti je osadený reproduktor.

Displej

Coolpad Modena 2 je bezpochyby o dosť vylepšený model oproti svojmu predchodcovi. Jednou zo zmien je aj rozlíšenie IPS LCD displeja, z pôvodného 960 x 540 pixelov na súčasných  1280 x 720 pixelov (267 ppi). Displej je teraz jemnejší (i keď stále nie úplne ostrý) a vo všeobecnosti nám toto rozlíšenie dostačovalo. Navyše, ocenili sme aspoň nízku spotrebu na batériu. Čo sa týka pozorovacích uhlov, tie neboli práve na najlepšie. Už pri menšom sklone smartfónu displej “potemnel” a nedalo sa plnohodnotne čítať či pozerať multimediálny obsah.

coolpad_modena_2_recenzia-1-of-11

Samotný jas displeja však bol podľa nášho názoru dostatočne silný, aj funkcia automatického jasu si vedela dať “rady” s množstvom svetla a na priamom slnku sme tiež nemali väčšie problémy s čítaním. Opäť sa tu v rámci displeja nachádza čierny lem, čo zmenšuje reálnu zobrazovaciu plochu a popri zlatých okrajoch to podľa nás nepôsobí práve najlepšie. Súčasťou displeja sú softvérové tlačidlá Multitaskingu, Domov a Späť. Párkrát sa nám stalo, že tlačidlá v jednu chvíľu nereagovali, potom reagovali akoby len od hornej polovice, čo bolo kontraproduktívne. Nedopatrením sme totiž stláčali už obsah displeja.

coolpad_modena_2_recenzia-2-of-5

coolpad_modena_2_recenzia-3-of-11

Celkové zobrazenie farieb však bolo naozaj dobré, displeju by sme dopriali len o niečo vyšší kontrast. Červená bola červenou, no napríklad čierna bola skôr do sivého odtieňa.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+