MojAndroid

Aj počas uplynulého týždňa sa vo svete technológií udialo mnoho zaujímavých vecí. Ak ste nestihli zachytiť všetky novinky, nevadí. V tomto článku vám prinášame prehľad tých najdôležitejších, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Operátorovi 4ka hrozí koniec

4ka má problém. Aukcia na frekvencie od Regulačného úradu je podľa operátora netransparentná, nové frekvencie si nemôže dovoliť. Ak sa tento problém nevyrieši, 4ke hrozí koniec. Na názor sme sa opýtali aj ostatných operátorov.

Ďalšia Android aplikácia pokorila hranicu 5 miliárd stiahnutí

Do VIP zoznamu aplikácií, ktoré sa prehupli cez hranicu 5 miliárd stiahnutí, pribudla ďalšia. Aktuálne je takýchto aplikácií len 14 a väčšinou patria Googlu. Rovnako je to aj pri tejto.

Európska krajina zvažuje zákaz predaja Xiaomi smartfónov

Spoločnosť Xiaomi sa teší z výborných predajov smartfónov nielen doma v Číne, ale aj v Európe. Doteraz na starom kontinente nečelila žiadnym zákazom, no vyzerá to tak, že sa to onedlho zmení. V jednej krajine dokonca môže dostať úplný zákaz predaja. Prečo?

Nabíjanie nového iPhonu káblom z Androidu nemusí byť dobrý nápad. Čo sa môže stať?

Už aj jabĺčkari sa dočkali a najnovšie iPhony konečne prišli s USB-C konektorom. Síce tomu vo veľkej miere pomohli nové nariadenia Európskej únie, no výsledok je za nás jednoznačne pozitívny. Objavil sa však problém, ktorý súvisí s nabíjaním prostredníctvom káblov dodávaných k iným telefónom.

Zdieľate heslo na Disney Plus? Bude to zakázané

Video streamovacia služba Disney+ ide po stopách Netflixu. Zakáže zdieľanie hesla od rovnakého účtu medzi inými používateľmi. Zmeny by mali nastať už onedlho a tí, ktorí svoj účet zdieľajú s ďalšími ľuďmi z inej domácnosti, budú platiť poplatky navyše.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+