MojAndroid

Však to poznáte – aj počas chôdze je vhodná doba na to, aby ste si skontrolovali e-maily či Facebook. Keď sa ale na ulici stretne viacero používateľov čumiacich do svietiacich displejov, môže nastať chaos, nechcené kolízie, či vážna dopravná nehoda. Takýto “mobilní zombie” sú naozaj nebezpeční, čo si uvedomila aj vláda v Číne. Ich riešenie je jednoduché – na chodníky pridali vlastný pruh pre používateľov mobilov, ktorí v ňom môžu voľne postávať, klikať do mobilov, zrážať sa či iba pokojne telefonovať bez toho, aby ohrozili svoje okolie. Novinka je aplikovaná zatiaľ iba v meste Chongqing, no pri väčšom úspechu budú takéto pruhy na chodníkoch určite pribúdať aj v ďalších metropolách.

china-chodnik

Podobný sociálny experiment mohli zažiť aj obyvatelia hlavného mesta USA. Vo Washingtone totižto jedna z miestnych televízií vybudovala podobný pruh pre chodcov s mobilmi. Pozrite si aj fotografiu, ktorá zachytáva piktogramy nasprejované na dlažbu chodníka. Zaujímavou je hláška v pruhu pre používateľov mobilov: “Tento pruh používate na vlastné riziko.”

washington-chodnik

Brali by ste takéto riešenie aj na Slovensku? Napíšte nám, či ste už zažili nejakú príhodu z “mobilným zombie” :-)

Zdroj: PhoneArena

15.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+