MojAndroid

Na svete je len málo krajín, z ktorých môžu vývojári predávať Android aplikácie cez Google Play. Ešte včera ich bolo len 29 a Česká republika medzi ne nepatrila. Ak by sa malo rozhodovať podľa veľkosti krajiny (obyvateľstvo/trh), nepatrila by medzi ne pravdepodobne ešte dlho. Českí vývojári však majú vo svete výbornú povesť a čo je dôležitejšie dokázali sa ozvať a protestovať.

Po strastiplnej ceste – dlaždenej nekompatibilným bankovým a právnym systémom, posunutých uzávierok a podobných “radostí” – sa podarilo pre českých vývojárov otvoriť cestu k zarábaniu.

Pre firmy a vývojárov to znamená priamočiaru cestu k tomu, aby predávali svoje aplikácie na miestnom aj globálnom trhu. Ako Martin Adámek povedal:

Je to výborná správa pre všetkých vývojárov, ktorí sa doteraz spoliehali len na prijmi z reklám. Vzhľadom na to, že sa nebudeme musieť venovať zložitejším riešeniam predaja aplikácií, budeme sa môcť sústrediť na to podstatné, na vývoj.

Teraz už musíme len očakávať a možno sa aj hlasnejšie ozvať vo svete, aby sa predávanie aplikácií stalo skutočnosťou aj na Slovensku.

Zdroj: správa prebratá z Google CZ, Foto: svetandroida.cz

12.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+