MojAndroid

Možno ste už postrehli, že značka BlackBerry je už minulosťou, pokiaľ ide o výrobu smartfónov (nielen) s operačným systémom Android. Okrem toho však táto spoločnosť vyvinula niekoľko aplikácií, ktoré je ešte stále možné stiahnuť prostredníctvom Obchodu Play. Nuž, webový portál Phone Arena hlási, že aj tieto apky nás dozaista nadobro opustia. A to už v priebehu tohto roka.

Už tento rok skončí podpora pre aplikácie od BlackBerry

Aj napriek tomu, že firma to oficiálnou cestou nijako neprehlásila, tak istý používateľ CrackBerry zistil, že už 31. augusta tohto roka skončí podpora pre aplikácie, ktoré boli vyvinuté spomínanou spoločnosťou. Patria sem aplikácie, ako napríklad Password Keeper, DTEK (populárna aplikácia na produktivitu), ich vlastná aplikácia pre klávesnicu či Privacy Shade.

BlackBerry KEY2 LE
BlackBerry KEY2 LE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ako je možné vidieť, BlackBerry nám dalo zbohom nielen svojimi fyzickými produktami vo svete Androidu, ale pomaly odchádza aj z hľadiska na softvér. Výrobca predal svoju mobilnú divíziu čínskej firme TCL a oznámil oficiálny koniec výroby svojich smartfónov. Funkčnosť zariadení s ich vlastným systémom preto môže byť obmedzená. Softvér BlackBerry Messenger (BBM) stratil podporu už v roku 2019, a to zároveň s aplikáciami Power Center, Productivity Tab, Device Search, BlackBerry Blend a spolu s ďalšími titulmi.

S niektorými produktami a službami skoncovala aj konkurencia

Na záver spomenieme, že BlackBerry nie je jedinou známou spoločnosťou, ktorá to s výrobou Android telefónov skoncovala. Za zmienku rozhodne stojí aj koniec značky LG v tejto oblasti. Napríklad taký Samsung zrušil svoj Tizen Store a veľa diskusií je aj ohľadom ochrannej známky Samsung Galaxy Note. Aké boli vaše skúsenosti s mobilnými telefónmi tejto značky? Budú vám ich zariadenia chýbať? Napíšte nám do komentárov pod článok.

LG Velvet
LG Velvet | Zdroj: LG.com

Náš tip
OnePlus 10 Pro vs OnePlus 9 Pro: Porovnanie dvoch generácií vlajkových lodí
16.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+