MojAndroid

Obchod s aplikáciami Samsung Tizen oficiálne skončil. Od začiatku roka 2022 už nie je prístupný novým ani existujúcim používateľom, informuje portál TizenHelp.

Tizen Store začal upadať ešte v roku 2017

Tizen Store za svojich čias umožňoval používateľom smartfónov s operačným systémom Tizen inštalovať aplikácie od iných vývojárov. Konkrétne išlo o modely Samsung Z1, Z2, Z3 a Z4. Posledných z nich, teda model Z4, bol predstavený v roku 2017. V nasledujúcich rokoch sa Samsung sústredil už len na vyvíjanie smartfónov s Androidom a od používania vlastného operačného systému upustil, minulý rok dokonca aj od verzie Tizenu pre smart hodinky. V súčasnosti ho nájdete ešte v smart televízoroch spoločnosti, no je otázne, na ako dlho.

Prirodzene, vývojári aplikácií platformu postupne opustili a v roku 2018 z obchodu odišla aj populárna aplikácia ACL. Vďaka nej si používatelia mohli z Tizen Store stiahnuť obľúbené aplikácie ako Facebook alebo WhatsApp, ktoré sa z obchodu už nedali stiahnuť oficiálne.

Tizen Store - Asphalt 8
Tizen Store – Asphalt 8 | Zdroj: Samsungbay.com

V júni 2020 Samsung ukončil registrácie nových používateľov a obchod fungoval iba pre tých existujúcich, ktorí si odtiaľ mohli nainštalovať len predtým stiahnuté aplikácie. Teraz je platforma nedostupná pre všetkých používateľov. Ak otvoríte aplikáciu alebo webovú stránku obchodu, na obrazovke uvidíte len chybové hlásenie.

Náš tip
Samsung: Toto sú všetky modely, ktoré už dostali aktualizáciu na Android 12 a One UI 4
10.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+