MojAndroid

Smartfóny značky BlackBerry patrili v minulosti medzi špičku. Mali svoj vlastný operačný systém, ktorý bol kvalitný, bezpečný a výborne optimalizovaný. Ich hlavným poznávacím znakom bola hardvérová klávesnica.

Keďže Android rástol obrovským tempom, operačný systém od BlackBerry prestával byť populárny a vývojári si ho všímali menej a menej. To spoločnosť prinútilo prejsť na Android.

Smartfóny značky BlackBerry momentálne vyrába spoločnosť TCL. 31. august 2020 bude posledným dátumom, kedy budú tieto smartfóny k dispozícii. Spoločnosti týmto dátumom končia práva na vlastníctvo značky. Spoločnosť to oznámila na svojom Twitteri.

blackberry tcl koniec

Podpora bude pokračovať minimálne dva roky

So zárukou novo zakúpených modelov problém nebude. Podpora bude platiť minimálne do 31. augusta 2022 alebo po dobu, akú si vyžadujú zákony krajiny, v ktorej boli smartóny kúpené.

Spoločnosť BlackBerry skončila s vlastnou výrobou smartfónov v decembri 2016, kedy portfólio značky prebral čínsky TCL. Najznámejšími modelmi, vyrobenými po tomto dátume, boli BlackBerry KEYone, Key2 a KEY2 LE.

Osud značky BlackBerry ako takej zatiaľ známy nie je. Je možné, že výroba sa vráti tam, kde bola pred rokom 2016. Avšak to nie je veľmi pravdepodobné. Ďalšou možnosťou je, že značku prevezme iná spoločnosť, prípadne BlackBerry úplne zanikne.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+