MojAndroid
  • Aktualizácia zatiaľ nie je dostupná pre slovenský trh

Asus ZenFone 6 je vlajkovou loďou spoločnosti, a preto sa nečudujeme, že prichádza s aktualizáciou na najnovší operačný systém Android 10. Zariadenie bolo predstavené v máji tohto roka vo Valencii. Láka na procesor Qualcomm Snapdragon 855, silnú batériu, bezrámikový dizajn bez výrezu v displeji a čistý operačný systém Android.

O dostupnosti aktualizácie na Android 10 informoval web PhoneArena. Prichádza najskôr na najväčšie svetové trhy – USA, Kanada a India. Je len otázkou času, kedy dorazí aj na Slovensko.

Aktualizácia by okrem systému Android 10 a všetkých jeho vymožeností mala priniesť aj menšie vylepšenia v oblasti výkonu a stability. Veľkosť aktualizácie je približne 800 MB.

Asus ZenFone 6 dostáva aktualizáciu, ktorá prináša viacero vylepšení

27.8.2019

Asus ZenFone 6 zaujal ihneď po predstavení. Jeho hlavným poznávacím znakom je “vyklápací” fotoaparát. Aktuálna vlajková loď teraz dostáva novú softvérovú aktualizáciu s mnohými vylepšeniami.

Pribudlo až 18 nových funkcií pre hardvérové smart tlačidlo. Nechýbajú klasické vylepšenia stability systému a vo fotoaparáte pribudla skratka pre rýchly vstup do funkcie Google Lens. Dôležitou novinkou je, samozrejme, aj aktuálna augustová bezpečnostná záplata.

Asus ZenFone 6 Google Lens

Zlepšiť by sa mala kvalita videohovorov a aj kvalita zvukového prejavu zariadenia. Aktualizácia nesie označenie 16.1220.1908.189 a smartfón by vám ju mal ponúknuť automaticky. Ak sa tak nestane, stačí vojsť do nastavení a vyhľadať ju manuálne. O aktualizácii informoval web XDA Developers.

Asus ZenFone 6: Nová aktualizácia prináša podporu ARCore a vylepšenia fotoaparátu

2.7.2019

Tento rok sa na trhu objavili dva smartfóny, ktoré sa snažia zaujať vyklápacím mechanizmom fotoaparátu – Samsung Galaxy A80 a Asus Zenfone 6. Jeho výhodou je, že používateľ má pre selfie fotografie k dispozícii rovnako kvalitnú kameru ako pre bežné fotografovanie. Asus Zenfone 6 teraz dostáva OTA aktualizáciu softvéru, ktorá  je zatiaľ dostupná na Tchajwane a prináša viacero noviniek vrátane vylepšenia fotoaparátu alebo podpory rozšírenej reality.

Lepší zoom a kvalita fotiek

Súčasťou aktualizácie s číselným označením 16.1210.1906.156 je aj júnová bezpečnostná záplata systému Android. Používatelia sa môžu tešiť na aplikácie rozšírenej reality vďaka podpore funkcie ARCore spoločnosti Google.

Hlavné vylepšenia sa ale týkajú jedinečného vyklápacieho fotoaparátu tohto smartfónu. V režime Photo Mode, keď fotoaparát nie je vyklopený, môže používateľ využiť nový 8x zoom. Nejedná sa o skutočný optický zoom, ale len digitálny.

Pribudla aj možnosť spustenia nahrávania videa tlačítkami hlasitosti a bol odstránený časový limit pre FHD videá. Boli tiež vylepšené videohovory, kvalita fotografií pri funkcii Redukcia šumu, stabilita vyklápacieho mechanizmu fotoaparátu alebo snímanie obrazovky.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.11.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+