MojAndroid

Jednou z najväčších výhod operačného systému Android je podpora inštalácií aplikácií z neznámych zdrojov. Aj táto možnosť môže prinútiť používateľov zariadení značky Apple prestúpiť do sveta Androidu. Inštaláciu aplikácií mimo Obchodu Play poskytuje napríklad market tretích strán s názvom Aptoide.

Schopný alternatívny obchod s aplikáciami

Od vlaňajšieho leta, Obchod Play a jeho Play Protect považuje Aptoide za škodlivý softvér a používateľom ho výrazne odporúča odinštalovať. Google Play Protect je dá sa povedať integrovaný antivírový softvér, ktorý automaticky deteguje, či vaše nainštalované aplikácie obsahujú škodlivý kód, alebo nejakým iným spôsobom ohrozujú vaše zariadenie. Aptoide k takýmto aplikáciám jednoznačne nepatrí a Play Protect ich označuje za škodlivé pravdepodobne preto, aby sa mohli zbaviť konkurencie z tretej strany.

Obchod Play na Huawei smartfónoch môže byť nahradený práve marketom Aptoide, ktorý je údajne veľmi bezpečný.

 

Neslávne známy pre pirátske aplikácie

Čo však už stojí za zmienku, je fakt, že na Aptoide sa nachádza aj hŕstka “pirátskych” aplikácií. To znamená, že pôvodne sú platené, avšak market ich ponúka zadarmo. Medzi najčastejšie dôvody inštalácie obchodu Aptoide patria práve “cracknuté” aplikácie, ako Grant Theft Auto: Vice City, Minecraft či Monument Valley.

Používali ste niekedy alternatívny obchod s aplikáciami? Ak áno, ktorý to bol a aký bol dôvod k jeho stiahnutiu?

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Huawei možno nahradí Obchod Play touto schopnou alternatívou
Náš tip
Obchod Play dostane redizajn. Takto bude vyzerať
Náš tip
Budeme systémové aktualizácie inštalovať prostredníctvom Obchodu Play?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+