MojAndroid

Jednou z najväčších výhod operačného systému Android je podpora inštalácií aplikácií z neznámych zdrojov. Aj táto možnosť môže prinútiť používateľov zariadení značky Apple prestúpiť do sveta Androidu. Inštaláciu aplikácií mimo Obchodu Play poskytuje napríklad market tretích strán s názvom Aptoide.

Schopný alternatívny obchod s aplikáciami

Od vlaňajšieho leta, Obchod Play a jeho Play Protect považuje Aptoide za škodlivý softvér a používateľom ho výrazne odporúča odinštalovať. Google Play Protect je dá sa povedať integrovaný antivírový softvér, ktorý automaticky deteguje, či vaše nainštalované aplikácie obsahujú škodlivý kód, alebo nejakým iným spôsobom ohrozujú vaše zariadenie. Aptoide k takýmto aplikáciám jednoznačne nepatrí a Play Protect ich označuje za škodlivé pravdepodobne preto, aby sa mohli zbaviť konkurencie z tretej strany.

Obchod Play na Huawei smartfónoch môže byť nahradený práve marketom Aptoide, ktorý je údajne veľmi bezpečný.

 

Neslávne známy pre pirátske aplikácie

Čo však už stojí za zmienku, je fakt, že na Aptoide sa nachádza aj hŕstka “pirátskych” aplikácií. To znamená, že pôvodne sú platené, avšak market ich ponúka zadarmo. Medzi najčastejšie dôvody inštalácie obchodu Aptoide patria práve “cracknuté” aplikácie, ako Grant Theft Auto: Vice City, Minecraft či Monument Valley.

Používali ste niekedy alternatívny obchod s aplikáciami? Ak áno, ktorý to bol a aký bol dôvod k jeho stiahnutiu?

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Huawei možno nahradí Obchod Play touto schopnou alternatívou
Náš tip
Obchod Play dostane redizajn. Takto bude vyzerať
Náš tip
Budeme systémové aktualizácie inštalovať prostredníctvom Obchodu Play?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Kubo S

  neviem prečo tu propagujete pirátsky obchod so softvérom..hlavne, že užívateľov nabádate aby vypli blokovač reklám, ale propagovať pirátske aplikácie sa vám neprieči..
  a veľmi by ma zaujímalo ako môžte s istotou tvrdiť, že ten obchod je bezpečný, keď aj samotný Google Play má sem tam problémy so škodlivými aplikáciami..takže nejaký Aptoid nebude určite výnimka a ja osobne by som odtiaľ neinštaloval nič

 • iChuj

  “DETEGUJE” – má byť DETEKUJE.
  Je to slovo odvodené od základu detekcia. V prípade že si nie ste istí ako sa do slovenčiny prevzatý výraz píše, či kde ho správne použiť, využite slovenské alternatívy. V tomto prípade detekuje – zistí prítomnosť. Veď náš jazyk je tak strašne krásny, tak prečo ho przniť slovami ako toto?

 • Jaro Vituz

  Tak a teraz aspoň k téme. Obchod play som z časti vymenil za Amazon appstore. Sú tam appky ktoré môžem kúpiť a teoreticky nainštalovať aj svojej žene do mobilu. Nemusím pri tom pchať moje konto do jej telefónu, aby sa mi zosynchronizovali kontakty a tak ďalej. Proste Google appstore používam čo najmenej.

+