MojAndroid

Google premieňa vzhľad aplikácií, služieb a webov na takzvaný Material Design 2.0 už pomerne dlhú dobu. Jedna z hlavných, a azda najvýraznejších aplikácií od Google v operačnom systéme Android je samotný Obchod Play, ktorý stále beží na originálnom Material Design.

Na rad sa dostal kráľ aplikácií

Obchod Play od verzie 14.5.52 disponuje okrem prídavných kódov, ktoré naznačujú možnosť inštalácie systémových aktualizácií aj novým, moderným vzhľadom, ktorý bude korešpondovať s novšími verziami Androidu. Najvýraznejšou zmenou v novom Obchode je dolná lišta, ktorá sa tu predtým nenachádzala. Tá ponúka možnosť rýchlej navigácie v aplikácii.

Vzhľad hornej časti obrazovky je taktiež iný. Ikony v ponuke po potiahnutí zľava sú vynovené a množstvo grafických prvkov má zaoblené hrany. V samotných informáciách o konkrétnych aplikáciách sme sa dočkali aj nového fontu, ktorý sa nachádza vo verzii Android 9.0 Pie a vyššej.

Pozdáva sa vám tento nový dizajn? V prípade, že váš Obchod Play už ním disponuje, dajte nám o tom vedieť nižšie v diskusii.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Budeme systémové aktualizácie inštalovať prostredníctvom Obchodu Play?
Náš tip
Android Q má priniesť „Deep Press“ – obdobu 3D Touch z iOS
Náš tip
Smartfón už môžete použiť aj ako bezpečnostný kľúč ku Google účtu na PC + NÁVOD
14.4.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+