MojAndroid

Drahšie smartfóny v dnešnej dobe ponúkajú skutočne široké portfólio efektov, čo sa fotografovania týka. Ani fotka z menej kvalitnej šošovky ale nemusí byť zlá. Možno to chce len jej následné úpravy v grafickom editore.  Ten dokáže zmeniť fotku na nepoznanie, od zmeny farby, odtieňa, či rozmazania pozadia, až po vyretušovanie pleti a podobne. Ktorý je ale najlepší? V Obchode Play ich totiž nájdeme niekoľko desiatok. Ale len pár je skutočne kvalitných. Hoci v redakcii využívame rôzne typy editorov obrázkov, alebo ak chcete grafických editorov, nikdy nepokryjeme dopyt, ktorý vytvoríte vy, naši čitatelia. Spoločne sa teda pozrime na to, ktoré z takýchto editorov patria medzi najobľúbenejšie. A zaujíma nás aj váš názor!

objektív

Photoshop Touch

Photoshop. Kto by ho nepoznal? Ide o jeden z najvyhľadávanejších a najobľúbenejších editorov na trhu, čo sa desktopových verzií týka. Adobe sa preto rozhodol vyskúšať to aj na platforme Android. Hneď na začiatku však treba podotknúť, že tu rozhodne nehľadajte všetky funkcie, ktoré poznáte z počítača. Samozrejmosťou je práca s jednotlivými vrstvami obrázku, či jednoduché úpravy, akými sú napríklad zmena farby, odtieňu, či retušovanie, zmena priehľadnosti a podobne. Výhodou by mohlo byť cloudové úložisko, vďaka ktorému sa jednoducho prepojíte so svojou desktopovou verziou Photoshopu. Za cenu 4,49 € tak získate kvalitný program na úpravu fotiek.

http://www.youtube.com/watch?v=KW10V1pMxEk

Photoshop-Touch-screenshot

Photo Editor Pro

Nemenej zaujímavým ako Photoshop je rozhodne aj tento editor. Narozdiel od neodmysliteľnej súčasti Adobe je ale Photo Editor Pro k dispozícii úplne zdarma. Čo dokáže? Od základných funkcií, akými sú otáčanie, orezávanie a zmena veľkosti sa postupne dostávame k zaostrovaniu a rozostrovaniu, vyváženiu farieb, ale aj množstvu iných efektov a rámčekov. Na obrázok si okrem iného môžete aj kresliť štetcami, či pridávať text podľa vlastného uváženia. Tvorivosti sa medze nekladú, navyše tento editor je dostupný prakticky pre každého, nakoľko podmienkou je iba verzia Androidu, 2.3 a vyššia.

Photo-Editor-Pro

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Photo Editor By Aviari

Tento editor môže byť ďalšou zaujímavou voľbou, pokiaľ chcete bezplatnú úpravu fotiek. Aplikácia funkciami rozhodne nezaostáva za vyššie spomínanými. Fotku tu môžete otočiť, orezať, zmeniť jej farbu, pridať rámčeky a rôzne efekty, eliminovať jej šum, ale aj zaostriť a rozostriť, či pridať množstvo zábavných samolepiek. Nájdete tu aj pokročilejšie možnosti, akými sú odstránenie efektu červených očí, odstránenie škvŕn, ba dokonca bielenie zubov. Vývojári z Aviari majú navyše v pláne v dohľadnej dobe sprístupniť aj množstvo ďalších efektov na úpravu vašich fotografií.

Photo-Editor-by-Aviary-screenshot

Verzia: 4.8.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.8.3
Aktuálna cena: Zdarma

PicsArt – Photo Studio

Pokiaľ ide o úpravu vlastností fotografií, ktoré sa zameriavajú na koláže, existuje niekoľko programov podobných PicsArt. A možno sú aj lepšie. Je však nutné podotknúť, že na bezplatnú aplikáciu je PicsArt viac než dobrá. Aj tu nájdete základné funkcie, vďaka ktorým sa môžete pohrať s farbami, či tieňovaním. Aplikácia disponuje aj viacerými netradičnými funkciami, medzi ktoré môžeme zaradiť napríklad finger-painting, a teda akési maľovanie palcom. Vaše obrázky skrášli množstvo samolepiek, ktoré máte možnosť bez problémov pridať. Ak by som mal PicsArt zhodnotiť, ide o solídnu bezplatnú aplikáciu, ktorá si nájde svoju skupinu priaznivcov. Ak však hľadáte niečo, čo sa koláže týka, čo sa zameriava viac do hĺbky, asi by ste mali vyskúšať niečo iné.

PicsArt-screenshot

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

PicSay – Photo Editor

S viac ako 10 miliónov stiahnutí je zrejmé, že táto aplikácia patrí na našom zozname medzi tie najobľúbenejšie, resp. najvyhľadávanejšie. Nájdeme dve verzie PicSay – platenú a bezplatnú. V druhej menovanej máte k dispozícii základné možnosti – úprava farby, tieňovanie, orezávanie, otáčanie a mnoho ďalšieho, v platenej si zasa užijete aj pokročilejšie funkcie, akými môžu byť odstránenie efektu červených očí, či nastavenie citlivosti a podobne. Každopádne, či už v platenej, alebo bezplatnej verzii, stále ide o kvalitný editor, pri ktorom nehrozí, že budete ľutovať jeho stiahnutie.

PicSay-screenshot

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zaujíma nás váš názor!

Napíšte nám do formulára nižšie ktorú z aplikácií na úpravu fotografií používate vy. Chceme vedieť nielen to, čo na nej obľúbujete, ale aj jej plusy a mínusy, prípadne veci, ktoré by ste chceli zmeniť. O týždeň alebo dva prinesieme ďalší článok s výberom aplikácií, ktoré sú obľúbené medzi vami, našimi čitateľmi, pričom v ňom použijeme vaše názory a odporúčania. Nebráňte sa teda kreativite a pošlite nám svoju odpoveď priamo pomocou formulára nižšie alebo na tomto odkaze.

Náš tip
Ďalšie časti seriálu Aplikácie pre môj Android
30.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+