MojAndroid

Google so začiatkom predaja svojej novej vlajkovej lode medzi smartfónmi, Nexusu 6 začal oficiálne vypúšťať viacero aplikácii z jeho dielne s výraznou zmenou v prostredí. Tie odteraz využívajú Material dizajn známy z najnovšieho Androidu 5.0 Lollipop.

Spoločnosť Google bude svoje aplikácie aktualizovať postupne, pričom začne s Google Docs, a teda Dokumentmi Google. Tie navyše ponúkajú okrem krajšieho a prehľadnejšieho grafického prostredia tiež vylepšené funkcie kopírovania či duplikovania, na ktoré sa používatelia staršej verzie Dokumentov sťažovali. Novou je tiež funkcia prichádzajúcich súborov, ktorá v staršej verzii výrazne chýbala. V tej tiež nájdete zdieľané súbory s vašimi priateľmi, vďaka čomu tak budete mať v dokumenotoch opäť poriadok.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google-Docs

Spolu s Google Dokumentmi aktualizuje tvorca zeleného robota ďalšie dve aplikácie zo svojho kancelárskeho balíka, a síce Sheets a Slides. Obľúbenú aplikáciu na tvorbu a prezeranie tabuliek (Sheets) pritom čaká zmena dizajnu v štýle Material Dizajn, no očakávať možno tiež pridanú funkciu z Dokumentov, tlačidlo “Prichádzajúce”.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Čo sa Google Slides týka, aplikácia predurčená predovšetkým na prezeranie, ale aj upravovanie prezentácii čaká rovnaká zmena dizajnu. To, či sa dočkáme aj zmien vo funkčnosti a prispôsobiteľnosti aplikácie však zatiaľ nevedno.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Aktualizácii sa nevyhne ani  cloudový priestor spoločnosti Google, Goole Drive, respektíve Google Disk. Aj tu sľubuje kalifornská megaspoločnosť zmenu dizajnu v štýle Material dizajn, o zmenách vo funkciách aplikácie zatiaľ hovoriť nemožno.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google plánuje aktualizáciu uvoľniť pre všetkých používateľov postupne, a to do niekoľkých hodín, prípadne dní. My v redakcii zatiaľ stále bežíme na starých verziách aplikácií, o tom, či máte dostupnú aktualizáciu vy sa môžete presvedčiť sami aj pomocou našich odkazov na jednotlivé aplikácie. 

Zdroj: Androidauthority

30.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+