MojAndroid

Samsung predstavil novú aplikáciu Hand Wash, aplikáciu pre umývanie rúk pre smart hodinky Galaxy Watch. Samozrejme, že táto aplikácia pre umývanie rúk ich neumyje za vás, ale slúži pre pravidelné pripomínanie. Aplikácia vám tiež meria 20 sekundový interval umývania rúk, podľa odporúčania WHO. Aplikácia obsahuje rozličné pripomienky s tým, že vám tiež umožňuje nastaviť si vlastné intervaly podľa potreby.

Umývať ruky 25 sekúnd

Vždy, keď aktivujete sekvenciu umývania rúk, aplikácia meria čas a upozorní vás po 25 sekundách na to, že už ste si dostatočne umyli ruky. Prečo 25 sekúnd? Aplikácia berie do úvahy to, že asi 5 sekúnd ste zapínali vodu a aplikovali mydlo. Aplikácia na umývanie rúk – “Hand Wash” vás upozorní aj ak ste vynechali nejaký interval umývania rúk, píše MSPowerUser.

Aplikácia na umývanie rúk
Aplikácia pre umývanie rúk od Samsungu

Aplikácia tiež denne zaznamenáva trendy umývania rúk, aby vám pomohla vytvoriť si pravidelný zvyk. Je tiež doplnená elegantným ciferníkom, ktorý umožňuje intuitívne zaznamenávanie intervalu umývania rúk. Ciferník zobrazuje aj čas, ktorý prebehol od posledného umývania rúk, aby upozornila používateľa o jeho hygiene v reálnom čase.

Majitelia hodiniek Galaxy Watch si môžu aplikáciu stiahnuť z Galaxy Store.

Upozornenia aj od Google

Podobnú aplikáciu si pripravil aj Google pre Wear OS zariadenia. Vlastne nie je to aplikácia, iba budete dostávať upozornenia každé tri hodiny na umývanie rúk a hodinky vám budú merať čas umývania rúk. Funkcia je dostupná v aplikácii Clock vo verzii 5.4. a vyššej.

Podobnú funkciu má aj Google Asistent, ak poviete frázu “Hey Google, help me wash my hands”, tak vám zahrá 40 sekundovú pieseň. Google sa pre istotu z neznámych dôvodov rozhodol ísť pre 40 sekundový interval.

Tipy – nákupný poradca

Videli ste už našu novú rubriku Nákupný poradca? Vytvorili sme pre vás niekoľko výberov najlepších produktov. Môže vás zaujímať napríklad výber tých najlepších smart hodiniek do 300€ alebo test tých najlepších Samsung zariadení v roku 2020.

Náš tip
Test Samsung Galaxy Watch Active 2: Plnohodnotný nástupca
20.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+