MojAndroid

Polícia SR spustila svoju aplikáciu Pomáham Chrániť už niekoľko týždňov dozadu. Aplikácia je zatiaľ použiteľná len v rámci Trenčianskeho kraja, na ktorého území zaznamenala prvé použitie “naostro”.

Ako pomohla pomohla aplikácia Pomáham Chrániť?

Podľa informácií poskytnutých Krajským riaditeľstvom PZ v Trenčíne uvedených v statuse facebookovej stránky Polície SR, bolo v uplynulých dňoch zaznamenané jej prvé ostré použitie. Konkrétnejšie išlo o ženu. Tá mala bezchybne vyplnený formulár, čo výrazne urýchlilo lokalizáciu žiadateľa a následný osobný kontakt s privolanou hliadkou.

POMÁHAM CHRÁNIŤ
POMÁHAM CHRÁNIŤ
  • POMÁHAM CHRÁNIŤ Screenshot
  • POMÁHAM CHRÁNIŤ Screenshot
  • POMÁHAM CHRÁNIŤ Screenshot
  • POMÁHAM CHRÁNIŤ Screenshot
  • POMÁHAM CHRÁNIŤ Screenshot

Podrobnejšie informácie o udalosti z dôvodu citlivosti prípadu uvedené neboli. Podľa ďalších informácií, sa v najbližšom čase plánuje rozšírenie dostupnosti aj do Nitrianskeho kraja a do konca roka aj do ostatných krajov.

Fungovanie aplikácie v skratke

Pre správne nastavenie aplikácie je potrebná registrácia, pri ktorej sa výrazne odporúča zadať vaše skutočné osobné údaje. Ak sa nachádzate na území Trenčianskeho kraja, dostanete sa na obrazovku s vašou polohou a možnosťou privolať pomoc. Ak sa na danom území nenachádzate, dostanete sa na obrazovku s chybovou hláškou a možnosťou zavolania na tiesňovú linku 158.

Aplikácia ponúka aj skúšobný režim, vďaka ktorému zistíte, ako funguje vypĺňanie dotazníka a privolanie pomoci samo o sebe. Žiadosť o pomoc je možné aj odvolať, no tak či tak bude políciou preverená individuálne. Podrobný popis fungovania aplikácie nájdete na tomto odkaze. Aplikácia je dostupná na stiahnutie v Obchode Play a v AppStore.

Náš tip
Najlepšie aplikácie pre každého cestovateľa | Redakčný výber
16.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+