MojAndroid

Smartfón môže okrem iného slúžiť aj ako super spoločník na cestách, vďaka aplikácii Android Auto. Napriek tomu, že Google minulý rok zabil jej samostatnú Android aplikáciu, platforma pokračuje v raste a neustále sa do nej pridávajú nové funkcie. Teraz podľa portálu Android Police dostáva aktualizáciu na verziu 7.5. Tá však z hľadiska množstva noviniek sklamala.

Nová verzia sa k používateľom dostáva postupne prostredníctvom obchode Google Play. Spoločnosť zatiaľ nevydala oficiálny zoznam zmien, no zdá sa, že na používateľov veľa noviniek nečaká. Aktualizácia položila technické základy pre funkciu, ktorá bude vedieť diagnostikovať váš USB kábel. Na jej spustenie si však budeme musieť ešte chvíľu počkať.

My Peugeot App
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Redizajn Androidu Auto sa odkladá

Taktiež sa očakávalo, že verzia 7.5 príde s veľkým redizajnom označovaným ako „coolwalk“. No napriek tomu, že prvé náznaky prichádzajúcej zmeny vzhľadu používateľského prostredia sa objavili už pred niekoľkými mesiacmi, okrem kódového označenia o nej nevieme skoro nič. Vieme len, že „Coolwalk“ mal na Android Auto priniesť zážitok podobný tomu z používania Carplay od Apple, konkrétne kvôli možnosti rozdeliť obrazovku.

Google nezverejnil žiadne oficiálne oznámenie, ktoré by odhalilo aspoň niekoľko detailov novinky. Je možné, že tak spraví počas udalosti Google I/O.

Náš tip
Android Auto vám povie, či je váš USB kábel dobrý alebo nie
14.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+