MojAndroid

Je to tu. Prakticky od začiatkov funkcionality Android Auto hovoríme o tom, že výber správneho kábla je dôležitý. Dobrý kábel zabezpečí bezproblémové pripojenie bez toho, aby sa smartfón od vozidla odpájal.

TIP na konferenciu: Plánujete kúpu elektromobilu do firmy? Poradíme vám na konferencii eFleet Day 2022 už 6. apríla. Registrácia prebieha na stránke www.efleetday.sk. Viac informácií o eFleet day nájdete na našom partnerskom portáli MôjElektromobil.sk.

V niektorých prípadoch pri použití nekvalitných káblov sa dokonca k Android Auto vôbec nepripojíte a skončíte maximálne pri nabíjaní smartfónu. Portál Theverge teraz informoval, že Android Auto dostáva novú funkcionalitu. Upozorní vás na nekvalitný kábel.

Na najnovšiu aktualizáciu Android Auto upozornil Mishaal Rahman z XDA Developers na Twitteri. Ukázal aj screenshot toho, ako to bude vyzerať. Google vo verzii 7.5.121104 pridá diagnostický nástroj, ktorý používateľa na nekvalitný kábel dokáže upozorniť.

Nástroj zistí, či je kábel schopný prenášať dáta. To nie je možné pri poškodenom či nekvalitnom kábli, ale napríklad ani pri výbere zlého USB portu vo vozidle. Ak ich má vozidlo viac, väčšinou len jeden je ten správny. Ďalšie slúžia len na nabíjanie zariadení. Ideálnym riešením je bezdrôtové Android Auto, avšak automobilky túto funkcionalitu implementujú pomerne pomaly.

Používanie kvalitného kábla je dôležité, a to nielen pre Android Auto. Pre nabíjanie či prepojenie s počítačom taktiež odporúčame zvoliť kvalitné káble, najideálnejšie tie, ktoré ste dostali v predajnom balení k vášmu smartfónu. Pokiaľ potrebujete káblov viac, zakúpte si tie od overených výrobcov.

Náš tip
Koľko batérie spotrebuje vaša obľúbená aplikácia? Takto to zistíte
17.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+