MojAndroid

Google spustil prvé beta testovanie Androidu 14 QPR3 dňa 7. februára 2024. Je už dostupné na testovanie a pravdepodobne bude oficiálne uvedené ako aktualizácia funkcií niekedy v júni v polovici roka. Hoci na povrchu nie sú vidieť veľké zmeny oproti Androidu 14 QPR2, pod povrchom sa toho deje oveľa viac. Dokonca sú tu aj niektoré funkcie, ktoré by sa mohli objaviť až v Androide 15, takže sa pozrime na všetko nové. Informácie priniesol portál AndroidPolice.

Aktualizácia Androidu 14 QPR3 prináša nový Easter Egg v podobe loga v tvare trojuholníka, ktoré zmení pôvodný kruhový odznak (v štýle NASA) na trojuholník a odstráni číslo verzie Androidu pod ním. Inak však zostáva podobné pôvodnému dizajnu Androidu 14 s vesmírnou cestou, ktorá sa zobrazí pri podržaní loga. Je možné, že táto zmena je prípravou na Android 15, pričom trojuholníkový tvar pripomína V ako vo vnútornom kódovom mene „Vanilla Ice Cream“.

Chatové hlavičky aj nový režim zobrazenia

Android 14 QPR3 teraz zobrazuje, ktorá aplikácia žiada o vaše biometrické údaje, s cieľom zvýšiť bezpečnosť. Logo aplikácie zobrazí na vrchu výzvy pre odomknutie. Prichádza aj nový „Easy mode“, ktorý je ešte skrytý v kóde a nie je možné ho aktivovať. Popisy naznačujú, že funkcia odstráni vašu tapetu, zväčší veľkosť písma a kontrast, prepne na navigáciu tlačidlami a urobí ďalšie úpravy pre čo najjednoduchšie použitie telefónu. Tento režim by mohol byť dostupný až v Androide 15.

Android 14 QPR3 tiež teasuje možné oživenie chatových hlavičiek, ktoré boli prvýkrát pridané v Androide 11 a umožňujú zobrazovať vaše konverzácie vo vznášajúcej sa bubline na obrazovke. Google Pixel Fold by mohol získať novú funkciu z OnePlus Open, kde aplikácia používaná na vnútornej obrazovke môže byť presunutá na vonkajšiu novým gestom posunutia nahor na zamknutej obrazovke.

Náš tip
Ktoré smartfóny sa historicky najviac opravovali?
9.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+