MojAndroid

Oprava pokazeného smartfónu nie je ničím neobvyklým a málokto z ľudí, ktorí ich používajú od ich vzniku, ho nemusel poslať do servisu. Niektorí spotrebitelia však uprednostňujú ich opravy vlastnými rukami, aby ušetrili peniaze. Výskumníci z Electronics Hub teraz prešli dáta spoločnosti iFixit a zistili, ktoré modely smartfónov boli v histórii najčastejšie používateľmi opravované.

Rebríčkom najopravovanejších smartfónov dominuje Apple

Electronics Hub vyfiltroval údaje a vytvoril niekoľko rôznych zoznamov opráv. Jeden približuje najviac doma opravované smartfóny všetkých čias, zatiaľ čo druhý zoznam zobrazuje najviac opravených smartfónov od roku 2022. Ďalší zoznam ukazuje najčastejšie opravované podľa značky a posledný najčastejšie opravované Android smartfóny.

Najčastejšie opravované smartfóny
Najčastejšie opravované smartfóny podľa značky “doma” | Zdroj: ElectronicsHub.com

Značka s najčastejšie opravami v domácnosti samotnými používateľmi podľa iFixit je Apple s celkovo 17 511 792 zobrazeniami návodu na opravu. Samsung je druhý s 2 834 523 zobrazeniami. Huawei skončil tretí so 768 114 zobrazeniami, štvrtý LG a piaty Xiaomi majú 526 354 a 459 950 zobrazení stránok s opravami.

Najčastejšie opravované smartfóny
Najčastejšie opravované modely všetkých čias | Zdroj: ElectronicsHub.com

Apple iPhone 4 z roku 2010 je najopravovanejším smartfónom všetkých čias s takmer 5,2 miliónmi zobrazení návodu. Tento model bol jedným z najobľúbenejších modelom Apple iPhone kvôli jedinečnému dizajnu a malým rozmerom. V rebríčku, ktorý počíta len zobrazenia od roku 2022, bol však najvyhľadávanejším modelom Apple iPhone 14 Pro Max.

Za ním nasleduje iPhone 14, iPhone 14 Pro a Samsung Galaxy S22 Ultra. Prvú päťku uzatvára Google Pixel 7 Pro. Najviac podomácky opravovaným Android smartfónom je Samsung Galaxy S3 z roku 2012. V prvej päťke sú ešte ďalšie tri modely Samsung – Galaxy S5, Galaxy S4 a Galaxy S6. Až na piatom mieste sa objavuje smartfónov Nexus 5 spoločnosti Google, ktorý bol predchodcom súčasných Pixelov.

Náš tip
Sociálne siete spoločnosti Meta začnú označovať AI-generovaný obsah
9.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+