MojAndroid

4ka má stále jednu najlepšiu dátovú v pomere cena/množstvo dát, čo priťahuje najmä mladšiu generáciu, ktorá dátuje čoraz viac. Niektorí zákazníci ale očakávajú viac ako len služby mobilného operátora. Konkurencia už konvergentné služby dávno pnúka, môžete si vybrať paušál, internet, televíziu. V 4ke to zatiaľ nie je možné, no malo by sa to zmeniť. Spojenie operátora SWAN a 4ky určite prinesie svoje ovocie.

4ka
Zdroj: Miroslav Schwamberg

V tlačovej správe operátori uvádzajú, že od roku 2022 sa spoja sesterské firmy SWAN a SWAN Mobile s cieľom vytvoriť plnohodnotného komunikačného operátora s ponukou konvergentných, fixných a mobilných služieb. Ponuku pre jednotlivcov a domácnosti bude predávať pod značkou 4ka. Korporátne služby zostanú pod značkou SWAN.

„V januári 2022 urobíme ďalší veľký a dôležitý krok pri konsolidácii slovenského telekomunikačného trhu. Poslednú dekádu sme integrovali menších hráčov a pred tromi rokmi sme spojením dvoch najväčších alternatívnych operátorov – spoločností BENESTRA a SWAN, vytvorili relevantného slovenského konkurenta veľkej trojke nadnárodných telekomunikačných operátorov. Dnes je na rade rovnako dôležitá operácia, ktorá nám umožní byť ešte silnejším hráčom. Aj kvôli možnosti postupne vytvárať a ponúkať balíky fixných a mobilných služieb spájame sesterských telekomunikačných operátorov SWAN a SWAN Mobile.”

Juraj Ondriš, predseda predstavenstva SWANu

Jedným z cieľov nového operátora bude prinášanie ambicióznych riešení pre všetky typy zákazníkov. Zaujímavý je aj fakt, že pôjde o jediného operátora, s čisto slovenskými majiteľmi.

„Máme ambíciu stať sa budúci rok tretím národným operátorom na Slovensku s konvergentnou ponukou. Ďalšou dôležitou úlohou pred nami je budovanie 5G siete, ktorú sme mimochodom v spolupráci SWANu a SWAN Mobile uviedli ako prví na Slovensku do komerčnej prevádzky. Už o niekoľko mesiacov začneme poskytovať služby v sieti piatej generácie okrem Bratislavy aj v Trnave a Nitre:”

Roman Vavrík, generálny riaditeľ SWANu a aj novovzniknutého operátora

Náš tip
4ka Android Code 2021: Vyberte najlepšie slovenské aplikácie a vyhrajte Google Pixel 6
29.12.2021
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+