MojAndroid

Slovenský mobilný operátor 4ka nás prostredníctvom tlačovej správy informoval o zbierke cez darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk na zlepšenie podmienok hospitalizovaných detí a ich rodičov na Klinike detskej neurológie v nemocnici na bratislavských Kramároch. Zbierku organizuje občianske združenie v spolupráci s Národným ústavom srdcových chorôb, Nadáciou TV Joj a operátorom 4ka.

„Každé dieťa a rodič túžia mať krajšie a lepšie prostredie, keď sa ocitnú v nemocnici. Pomôžte nám zútulniť detské izby, zariadiť telocvičňu pre deti, kúpiť postele pre rodičov, či zrekonštruovať balkóny. Podporte zbierku Národného ústavu detských chorôb. Pomôcť môžete cez darcovský portál na adrese www.ludialudom.sk/pomocdetom alebo zaslaním prázdnej SMS v hodnote 3€ na číslo 855 v sieti všetkých mobilných operátorov.“

Ján Laš, výkonný riaditeľ ĽUDIAĽUĎOM

Dôvodom zbierky je obrovský modernizačný dlh, ktorý má slovenské zdravotníctvo a najmä zdravotnícke zariadenia pre deti. Momentálne sa prerába neurologické oddelenie, ktoré sa rozširuje, pretože kapacitne už nestačí. Zbierka je smerovaná na celkové zlepšenie podmienok priestorov oddelenia detskej neurológie pre ťažko choré deti, ktoré spolu s rodičmi strávia na lôžku v nemocnici dlhé mesiace.

Na čo sa použijú prostriedky zo zbierky?

Vyzbierané finančné prostriedky sa použijú na celkové zveľadenie priestorov nemocnice. Nakúpia sa za ne lôžka pre rodičov, aby si počas noci mohli aj oni oddýchnuť a načerpať sily do ďalšieho náročného dňa.

Zdroj: 4ka

Investuje sa aj do vybavenia telocvične, ktorá je veľmi dôležitá v rámci rozvoja dieťaťa po pohybovej, percepčnej a kognitívnej stránke. Dôležitou súčasťou zdravotníckeho tímu sú aj psychológovia, pretože práve na základe ich vyšetrení sa stanovuje diagnóza a samotná terapia. Často prichádzajú do kontaktu s deťmi, ktoré ťažko spolupracujú a je náročné s nimi nadviazať akýkoľvek kontakt. Zbierka by mala zabezpečiť vybavenie a zariadenei pre dve navzájom prepojené miestnosti, v ktorých sa deti budú cítiť príjemne a bezpečne.

Zdroj: 4ka

Do izieb pre pacientov sa nakúpi vybavenie, ako nočné stolíky, stoly, stoličky, úložné priestory, prebaľovacie pulty a podobne. Vybaví sa aj kuchynka pre rodičov, pribudnúť by mala chladnička, mikrovlnka, kanvica, stôl a stoličky. V prípade úpravy sa budú môcť dva balkóny používať ako priestor na rozptýlenie a oddych od uzavretých priestorov.

Náš tip
4ka radí: Ak nechcete byť obeťou internetového podvodu, držte sa týchto zásad
4.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+