MojAndroid

4ka sa ako štvrtý operátor na území Slovenska za krátky čas nielen vďaka svojim výhodným cenám dotiahol na úroveň skúsených konkurentov. Svoje pokrytie zlepšuje každým dňom a nezabúda pritom ani na roaming v ostatných krajinách EÚ. Na rad prišlo Rakúsko a 4ka v ňom spustila LTE roaming.

Rýchle 4G dáta rovnako doma aj v zahraničí

Mobilné dáta sú bežnou súčasťou života väčšiny ľudí. Preto je ich dostupnosť pre niektorých z nich priam kľúčová. Ak zoberieme do úvahy, že ľudia zvyknú aj cestovať do zahraničia, kde by si chceli dáta vychutnať tiež, je na operátoroch, aby toto zabezpečili.

Pouvažovali nad tým aj v 4ke a výsledkom ich snahy sú 4G dáta už aj v Rakúsku. Všetci štvorkári si môžu užiť LTE pripojenie na území susednej krajiny, navyše za rovnakých podmienok ako na Slovensku. Ak teda aj vy často cestujete so svojou 4ka SIM kartou do Rakúska, nemusíte sa báť príplatkov za mobilné dáta.

Mobilné dáta 4ky si môžete v Rakúsku míňať za rovnakých podmienok ako na Slovensku
Mobilné dáta 4ky si môžete v Rakúsku míňať za rovnakých podmienok ako na Slovensku

V budúcnosti aj ďalšie krajiny EÚ

Technický riaditeľ 4ky sa vyjadril takto: “Sprístupnenie najrýchlejších 4G dát aj mimo územia Slovenska je ďalší logický krok pre 4ku ako lídra v dátovaní. Predchádzalo tomu obdobie dôkladného testovania, aby bol zážitok pre našich zákazníkov ničím nerušený.”

4ka sa vyjadrila, že v budúcnosti sa chystá poskytnúť LTE pripojenie k mobilným dátam aj v ďalších krajinách Európskej únie. Pravdepodobne to bude už budúci rok.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Ktorý slovenský operátor ponúka najlepšie pokrytie 4G siete?

Náš tip
Prečo prejsť z paušálov na neviazanosť?

Náš tip
4ka Android Code 2018: Vyberte najlepšie slovenské aplikácie a vyhrajte nový Samsung Galaxy A7!

12.12.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+