MojAndroid

Spúšťame hlasovanie v ankete 4ka Android Code 2018! Ďalší ročník celonárodnej súťaže o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska je tu. Aj v tomto ročníku mohli slovenskí vývojári prihlásiť svoje aplikácie do ankety až v 7 kategóriách a pripojiť sa tak k najlepším aplikáciám na Slovensku. Teraz je rad na vás, hlasujúcich, aby ste spomedzi všetkých nominovaných aplikácií vybrali vašu obľúbenú a odovzdali jej svoj hlas. Do finále sa dostalo najlepších šesť aplikácií v každej kategórii.

Nominovať svoju aplikáciu mohol ktokoľvek

Slovenskí vývojári mohli prihlásiť svoje aplikácie priamo na stránke AndroidCode.sk. Slovenská aplikácia, ktorá je nominovaná do 4ka Android Code 2018, musí byť umiestnená v obchode Play a mať za obdobie od 1. januára 2018 aspoň jednu aktualizáciu. Termín nominovania pre aplikácie bol do 10. novembra 2018.

Aplikácie sú rozdelené do siedmych kategórií:

  • TV aplikácie
  • Spravodajské aplikácie
  • Nakupovanie a predaj
  • Doprava
  • Hry
  • Slovenské aplikácie (všeobecne)
  • Svetové aplikácie

Aby ste boli zapojení do žrebovania, stačí hlasovať v každej kategórii za jednu aplikáciu, správne vyplniť kontaktné údaje a hlasovanie potvrdiť v e-maili, ktorý vám bude zaslaný na vami zadanú e-mailovú adresu.

Vývojári, ktorých aplikácia zvíťazí v danej kategórii, získajú ocenenie 4ka Android Code 2018 a PR článok na webe a sociálnych sieťach MôjAndroid.sk. Hlasujúci, ktorí sa riadne zapoja do hlasovania v tejto ankete, môžu vyhrať jednu z vecných cien.

Čitateľské nominácie Android Code 2018

Okrem samostatných nominácií sme tento rok do ankety zaradili aj nominácie, ktoré vzišli z hlasovania čitateľov na webe MojAndroid.sk. Čitatelia hlasovali v priebehu celého roka v rámci seriálu pravidelných mesačných článkov s výberom tých najlepších slovenských aplikácií.

Ako boli vyberané aplikácie do finále?

Nedávno sme vám priniesli prehľad všetkých aplikácií prihlásených do ankety 4ka Android Code 2018. Tu sa nachádzali aplikácie, ktoré nominovali samotní vývojári, ktoré ste nominovali vy hlasmi v sérii článkov Najlepšie slovenské Android aplikácie za minulý mesiac a aplikácie, ktoré sme dodatočne nominovali v rámci redakcie. Dohromady sme tak získali vyše 100 nominácií, z ktorých sme museli vytvoriť užší výber pre finálne hlasovanie.

Sem sa dostalo dokopy 42 aplikácií – šesť titulov v každej kategórii. Do úvahy sme brali viacero faktorov. Do finále sa dostali všetky aplikácie, ktoré vyhrali hlasovanie v článkoch s najlepšími slovenskými Android aplikáciami za uplynulé obdobie. Nasledovali aplikácie s najlepším hodnotením v danej kategórii a s čo najväčším množstvom stiahnutí. Prihliadali sme aj na to, aký veľký krok vpred spravila aplikácia v uplynulom roku. Hoci podmienku aktualizácie od 1. januára splnili všetky nominované tituly, v niektorých prípadoch šlo iba o drobný update, inde o kompletný redizajn. Samozrejme, do úvahy sme brali aj to, keď už vývojár mal nomináciu za niektorú zo svojich ďalších aplikácií, aby sme dali priestor zviditeľniť sa čo najväčšiemu počtu vývojárov.

Hlasujte a vyhrajte

Čitatelia a fanúšikovia webu MojAndroid.sk majú možnosť hlasovať a zvoliť si svoje obľúbené aplikácie v ankete 4ka Android Code už po ôsmykrát. Hlasovanie opäť prebieha na webe AndroidCode.sk od 29. 11. 2018 do 13. 1. 2019. Vyhrá aplikácia, ktorá dostane od vás najviac hlasov. Samozrejme, na hlasujúcich čakajú tiež zaujímavé ceny. Hlavnou cenou je nový smartfón Samsung Galaxy A7 2018! Okrem víťaza hlavnej ceny odmeníme aj ďalších desiatich z vás, ktorí dostanú doživotnú licenciu na navigáciu Sygic.

Hlavná cena – Samsung Galaxy A7 2018!

Hlavnou cenou v ankete 4ka Android Code 2018 je nový smartfón Samsung Galaxy A7 2018. Ten je jedným z najzaujímavejších smartfónov vyššej strednej triedy od Samsungu. Ako vôbec prvý v histórii spoločnosti ponúka tri fotoaparáty na zadnej strane. Nájdeme tu klasický 24MP snímač s clonou f/1.7, ultra-širokný 8MP snímač s ekvivalentom ohniskovej vzdialenosti 13mm a 5MP senzor pre zaznamenávanie hĺbky poľa.

Vpredu sa potom nachádza ďalší 24MP fotoaparát pre ultra-ostré selfie fotografie. Telefón má 6″ Super AMOLED displej s rozlíšením 2220 x 1080 px, pomerom strán 18,5:9 a hoci zaberá väčšinu prednej strany, nemá výrez. Vo vnútri potom nájdeme 8-jadrový procesor, 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte. Poteší aj batéria s kapacitou 3300 mAh. Celkovo ide o vynikajúce vybavené zariadenie, ktoré poteší aj náročnejších používateľov.

A teraz môže byť vaše! Stačí hlasovať v ankete 4ka Android Code 2018 za slovenské aplikácie, ktoré sú podľa vás najlepšie a možno práve vy sa stanete víťazom tohto skvelého smartfónu!

Partneri ankety

 

29.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+